1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

חייל שקעקע צלב קרס על גופו נידון למאסר

חייל אוסטרי ירצה 19 חודשי מאסר לאחר שקעקע צלב קרס על גופו, החייל בן ה-29 שתה שני בקבוקי וויסקי לפני שאחיו קעקע לו את הסמל הנאצי על גופו

יענקי פרבר, א' תמוז תשפ"א 11/06/2021 08:09

למרות שהביע חרטה צללית צללית צילום: unsplash

חייל אוסטרי קעקע סמל צלב קרס על גופו, ונידון ל-19 חודשי מאסר, כך קבע בית המשפט בעיר קלגנפורט שבאוסטריה. הוא פרסם תמונה של הקעקוע באינטרנט והציג אותה בפני חברים בצבא. במקרה נוסף הוא הראה לחברים את הקעקוע כשהוא שיכור בסוף תרגיל צבאי.

החייל, ששמו לא פורסם בגלל חוקי הפרטיות האוסטרית, הואשם גם כי פרסם תמונות נאציות במוזיאון על 'המלחמה הקרה' בין ארה"ב לרוסיה, הוא שתה יין ממותג שמיוחס לצורר הנאצי אדולף היטלר ימ"ש ושיתף תעמולה נאצית ברשת.

הוא נידון ל-19 חודשי מאסר בגין האדרת הנאציזם והחזקת נשק, שני סעיפים לא חוקיים באוסטריה. הנאשם הביע חרטה במהלך המשפט וטען כי הוא 'מצטער' וגם 'נבוך' ממעשיו.

הוא אמר לבית המשפט: "פשוט התחברתי לחברים גרועים, מבחינתנו כל מה שאסור היה לעשות, זה משהו ששאפנו אליו, אבל כולנו מבינים מאוד עד כמה זאת הייתה טעות". הוא אמר כי הבין את הטעות רק כשהחלה חקירת הקעקוע, ואמר כי "האדרת הנאציזם היא שטות גדולה". כך דווח ב'דיילי מייל'.

החייל המקועקע הוסיף ואמר: "מלבד זאת, אני לא יכול לתת שום הסבר סביר למה עשיתי את זה". הוא גם טען שהפסיק את הקשר עם הימין הקיצוני לפני שמונה שנים והפסיק לשתות כמויות אלכוהול בגלל תקופה קודמת בה ריצה עונש מאסר בגין תקיפה. באשר לקעקוע אמר כי הוא כבר לא נראה לעין. פרקליטו, פרנץ צימרמן, אמר כי יערער על גזר הדין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש לא מעט בני נוער באירופה וארה"ב שזרוקים ברחובות ומתחברים לכנופיות שמלאות בשנאת האחר ומאכילים אותם שטויות עד שהם מתבגרים ומבינים את המשמעות.  (ל”ת)


;