1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

לקראת ממשלת השינוי: המתנחלים מציבים אתגרים לבנט

ראשי המתנחלים ביהודה ושומרון מתכוננים לקראת השבעתה של הממשלה החדשה ומכינים אתגרים לראשי 'ימינה' ו'תקווה חדשה' | המבחן הראשון: פינוי המאחז החדש אביתר

יאיר כלפה, א' תמוז תשפ"א 11/06/2021 07:18

מי באמת שולט בממשלה אילוסטרציה. (למצולמים אין קשר לכתבה) אילוסטרציה. (למצולמים אין קשר לכתבה) צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

בכירי ההתנחלויות מתכוונים לאתגר את ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט ואת שר המשפטים וסגן ראש הממשלה המיועד גדעון סער כבר בימים הראשונים.

על פי הפרסום אמש (חמישי) ב'חדשות 13', בהתנחלויות מתכננים לראש הממשלה ושר המשפטים, כמה "מבחני ימניות", שבהם ככל הנראה השניים לא יצליחו לעבור, ובכך להביכם בפומבי בפני אלה בימין שהצביעו עבורם וקיבלו לבסוף ממשלת שמאל.

המבחן הראשון שאותו יבדקו בהתנחלויות, הוא פינוי המאחז החדש אביתר, שהוקם לפני כחודש. המתנחלים יעקבו כיצד ינהג ראש הממשלה בנט כשיידרש לפנות את אותו מאחז, כשככל הנראה לא יוכל לעצור את הפינוי.

המבחן השני הוא כינוס מועצת תכנון העליונה, הגוף שמאשר תוכניות בניה ביהודה ושומרון, כשהכוונה היא לראות מה יענה בנט, כשהם יבקשו לבנות עוד בשטחים.

עוד מבחן הוא הסדרת ההתיישבות הצעירה, שבנט כזכור עמד יחד עם ההתיישבות הצעירה בקמפיין הבחירות והבטיח שיסדיר את היישובים ביום הראשון שיכהן כראש ממשלה.

בשיחות סגורות, אומרים ב'ימינה' ו'תקווה חדשה' לראשי המתנחלים, שלא יחששו: "לא תהיה ריבונות, אבל גם לא נגביל אתכם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ערבים עליכם תושבי הארץ  

    צוריאל בגין

  2. מי שמאמין להבטחות של ימינה הוא אדיוט גמור  (ל”ת)


  3. ממש לא שייך שבאתר חרדי כותבים "מתנחלים" במקום מתיישבים. אני מאמין שזה לא בזדון או מתוך כוונה רעה, אבל צריך לתקן את זה דחוף  (ל”ת)

    ברוכי

;