1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

פרובוקציה: אלימות בתפילת ראש חודש בכותל המערבי

קבוצה קטנה של נשות הכותל הגיעו הבוקר לעורר פרובוקציה ברחבת הכותל, מולן באו למחות קבוצה קטנה של חרדים לדבר ה' שביקשו למנוע את כניסתן, והרוחות במקום התלהטו | הרפורמי של 'העבודה' מאשים את רב הכותל ואת ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו "שהקפיא בפחדנות את מתווה הכותל"

אהרן מילר, א' תמוז תשפ"א 11/06/2021 13:24

הח"כ הרפורמי יצא להגנתן רפורמים בכותל רפורמים בכותל צילום: הדס פרוש, פלאש90

שוב זה קרה: הבוקר (שישי) ראש חודש תמוז הגיעו לרחבת הכותל המערבי קבוצה קטנה של נשות הכותל ומולן באו למחות קבוצה קטנה של חרדים לדבר ה' שביקשו למנוע את כניסתן, והרוחות במקום התלהטו. "סדרני הכותל עשו כל אשר לאל ידם להפריד בין הניצים ולהרגעת הרוחות" אמרו בקרן למורשת הכותל המערבי.

הח"כ הרפורמי של מפלגת העבודה, גלעד קריב, יצא להגנת המתפרעות הרפורמיות האשים את המשטרה שלא היית במקום ומנעה את המהומה, כמו גם את רב הכותל ואת ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו "שהקפיא בפחדנות את מתווה הכותל".

קריב מסר: "בגלל הרגישות הביטחונית בירושלים לא הצטרפתי הבוקר הזה לתפילת נשות הכותל. אחרי הדיווחים על קריעת הסידורים והאלימות בחרתי לתרום לנשות הכותל דרך האתר שלהן כדי שעל כל אחד מ-39 הסידורים שהושחתו יודפסו עשרה חדשים. לא נאפשר למשטרה להמשיך ולעצום עיניים".

הקרן למורשת הכותל המערבי פרסמה הודעה לאחר המהומה בו היא מגנה כל אירוע אלימות ברחבת הכותל המערבי: "האירוע האלים הבוקר ברחבת הכותל הוא אירוע קשה שאין להשלים איתו. נוכח תוצאות האירוע במהלך קטטה אלימה בין הניצים, אין כל חשיבות כרגע לשאלה מי יצר את הפרובוקציות ומי הגיב להן".

"הנהלת הקרן למורשת הכותל תתחקר את האירוע ביחד עם משטרת ישראל וגורמי האבטחה בכותל תוך הסתייעות במצלמות האבטחה, על מנת להפיק לקחים ולמנוע הישנות מקרה קשה שכזה המבזה את קדושת הכותל המערבי".

"אנו קוראים לכלל הגורמים להרחיק מחלוקות מהכותל שמנוהל בהתאם להחלטות ממשלת ישראל, הנחיות הרבנות הראשית לישראל, היועץ המשפטי לממשלה ובית המשפט העליון" נאמר לסיכום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שקריםאופייניים.מי שנהג באלימות הם החרדים!!! כרגיל.  (ל”ת)


    • ככה צריך להתנהג איתם ! באלימות!! 


  2. מקבוצה של פחות מ5 נשים הן הפכו להיות יותר מ500. הכל "בזכות" זה שמתקשרים את זה ובמיוחד אלו שהולכים להתעמת איתן. הן באות דווקא בשביל זה. וכל עוד הן מקבלות את מה שהן באו בשבילו הן ימשיכו להגיע ולהתרבות. לא חסרים שונאים, פשוט להתעלם מהם  (ל”ת)


;