1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הושלמה מלאכת ההרכבה: כל ההסכמים נחתמו והונחו על שולחן הכנסת

בשעות האחרונות השלימו ביש עתיד את מלאכת חתימות ההסכמים הקואליציוניים לקראת השבעת הממשלה הצפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב בשעה 16:00 | בהודעה הרשמית נאמר, "תמה מלאכת הרכבת הממשלה. מינה ויש עתיד חתמו על הסכם קואליציוני" | כל הפרטים

ארי קלמן, א' תמוז תשפ"א 11/06/2021 14:24

שעות לשבת פלאש90 פלאש90

מפלגות ימינה ויש עתיד חתמו היום (שישי) על ההסכם הקואליציוני ביניהן לקראת הקמת ממשלת האחדות. בכך נסתיימה מלאכת הרכבת הממשלה, אשר השבעתה עתידה להתקיים ביום ראשון הקרוב.

כלל ההסכמים הקואליציוניים הונחו במזכירות הכנסת. ההסכמים, לצד מסמך קווי היסוד של הממשלה החדשה, שקופים לעיני הציבור וניתנים לעיונו.

ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט: "החתימה מביאה לסיום שנתיים וחצי של משבר פוליטי. אתגרים כבירים ניצבים בפנינו ואזרחי ישראל כולה נושאים אלינו עיניהם בתקווה. הממשלה תעבוד למען כל הציבור הישראלי - דתיים, חילונים, חרדים, ערבים - ללא יוצא מן הכלל, כאיש אחד. נפעל יחד, מתוך שותפות ואחריות לאומית, ואני מאמין שנעשה ונצליח".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: "לציבור בישראל מגיעה ממשלה מתפקדת ואחראית שבראש סדר העדיפויות שלה ניצבת טובת המדינה. למען זה הוקמה ממשלת האחדות. כל השותפים בה מחויבים בראש ובראשונה לאזרחי ישראל".

כבר אמש (חמישי) נחתם ההסכם הראשון בין יש עתיד למרצ, והוסכם שיחזיקו במשרדי הבריאות, איכות הסביבה ושיתוף פעולה אזורי לצד תפקידי ראשי ועדת העלייה והקליטה וועדת המשנה לחוץ וביטחון.

במהלך הלילה נחתם ההסכם עם הסיעה הערבית הראשונה שמשתלבת בקואליציה ובממשלה, רע"מ, שיחזיקו בתפקיד סגן שר במשרד ראש הממשלה, יו"ר ועדת הפנים והוועדה המיוחד לענייני החברה הערבית.

בישראל ביתנו חתמו אף הם הסכם עם יש עתיד במהלך הלילה, לפיו יקבלו את תפקידי שר האוצר, שר נוסף במשרד האוצר, שר החקלאות נגב וגליל, וראשי ועדת הכספים כן ועדה חדשה שתקום - ועדת הרפורמות.

בשעה האחרונה נחתם הסכם עם מפלגת העבודה שתחזיק במשרדי התחבורה, ביטחון פנים, התפוצות, וראש וועדות החוקה וועדת העבודה והרווחה.

ההסכם עם כחול לבן נחתם הבוקר, המפלגה האחרונה לחתום מגוש השמאל , לפי ההסכם כחול לבן יקבלו את תפקידי, שר הביטחון וסגן ראש הממשלה. שר התרבות והספורט, שר העלייה והקליטה, שר החדשנות המדע והטכנולוגיה, וראשי ועדות הכלכלה והוועדה לפניות ציבור.

גם תקווה חדשה חתמה על ההסכם בשעה האחרונה לפיו נקבע שהם יחזיקו בתפקידי, שר המפשטים לחצי קדנציה ולאחר מכן שר החוץ לצד תפקיד סגן ראש הממשלה, שר החינוך, שר השיכון, שר התקשורת ושר לענייני ירושלים ומורשת, סגן שר באחד המשרדים, וראשי ועדות החינוך והוועדה לזכויות הילד.

לצד ההסכמים על התפקידים נחשפו גם סעיפים שיפגעו קשות בכל ענייני הדת, בהם: נושאי נשואים בניגוד להלכה, תחבורה בשבת, גיור רפורמי, ביטול חוק המרכולים, החזרת מתווה הכותל, ועוד נושאים שנועדו להתריס נגד ההלכה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. את זה צפו גדולי ישראל לפני השואה כאשר אסרו על חסידיהם לרדת לארץ ישראל.  

  שריר

 2. הצחוק הסדיסטי שלהם מוכיח על הכל, אצלם הכל משחק ילדים, רבותי, זה לא נגמר ברק לא ביבי מדינה צריך לנהל ואת זה אתם לא מסוגלים לעשות  (ל”ת)

  צבי

 3. מדוע גם אתם כותבים ממשלת האיחוד במקום ממשלת הפירוד או ממשלת איחוד הרשע  (ל”ת)

  שלמה

 4. עיין משנה מס' אבות  

  אדם וחוה

 5. מחללי שבת  


 6. איזה דמיונות יש להם, הם לא עולים לשלטון  (ל”ת)


 7. הערבים בונים ממשלה עם בנט ולפיד  (ל”ת)


 8. הר הבית והכנסת ביד הערבים, ניצחון לעראבים  


 9. לא נשכח ולא נסלח לעליית הרשע - שואה רוחנית עומד מעלינו , איראן ובנט ומרטין שלאף רוצים להרוג אותנו ימ"ש  (ל”ת)


  • למי לא תשכח ולא תסלח? 

   צבי

;