1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הפרשן על ממשלת בנט: "איראן, חיזבאללה וחמאס נכנסים לתקופה טובה"

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי מ'חדשות 13' מתייחס להשפעה שתהיה על העולם הערבי עם חילופי השלטון בישראל ואומר כי "חמאס ינסה לבדוק את בנט בעניין השבויים" | וגם, אחד מהפובליציסטים המובילים במצרים שהביע תדהמה על שילובה של רע"מ בממשלה החדשה

קובי עוזיאלי, ג' תמוז תשפ"א 13/06/2021 07:47

העולם הערבי מפוצל ומפורק הפרשן צבי יחזקאלי הפרשן צבי יחזקאלי צילום: צילומסך ערוץ 13

הערב (ראשון), אם מאמצי ממשלת השינוי לא ייקטעו באיבם, ראש הממשלה בנימין נתניהו עתיד לעזוב את מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, ולפנות את מקומו ליו"ר ימינה נפתלי בנט, המתעתד להחליף אותו בתפקידו. כיצד יגיב העולם הערבי לחילופי השלטון? הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי מ'חדשות 13' שוחח עם ניסים משעל ברדיו 103FM והתייחס לדברים.

צבי יחזקאלי עדכן בתגובות בעולם הערבי לחילופי השלטון בישראל: "העולם הערבי מפוצל ומפורק. כמובן שבמדינות המפרץ שחתמו עם השלטון הקודם, היו רוצים לראות מדיניות יותר תקיפה כלפי איראן אז כמובן שיש כאן אכזבה. במזרח התיכון לא רגילים לחילופי שלטון, היו רוצים לראות שם את ראש הממשלה ממשיך בתפקידו. ברור שחמאס יבדוק את רה"מ החדש, בנט, בכל הסיפור של השבויים והנעדרים, והכנסת סחורות. סינוואר יפעיל את כל היכולות שלו על הממשלה הבאה, מעניין לראות מי יתקפל ראשון".

הוא ציין כי אחד מהפובליציסטים המובילים במצרים הביע תדהמה על שילובה של רע"מ בממשלה החדשה: "הוא אמר – 'מי היה מאמין, האחים המוסלמים בשלטון בישראל? השתגעתם? המדינה החזקה? שלימדה אותנו מה זה כוח, הם מכניסים את הגורם שאנחנו הוצאנו מתוכנו'? במצרים עוקבים בדאגה אחר העניין הזה".

בהמשך, הוסיף יחזקאלי: "איראן, חיזבאללה וחמאס נכנסים לתקופה טובה. בזירה הצפונית, יכול להיות שיהיה לנו מעט שקט בחודשים הקרובים. עזה מונחת לפתחה של הממשלה הבאה, ואיראן ממשיכה בהתעצמות שלה וברצונה להשיג נשק גרעיני". על הסכם הגרעין הצפוי, אמר יחזקאלי: "יש כבר טיוטות הסכם בווינה בין המעצמות לארה"ב, הסנקציות יוסרו ואיראן תקבל את תזרים המיליארדים. נראה איראן מתעצמת, שמאתגרת את הממשלה הבאה היא תבוא יותר חזקה, בטוחה ונחושה להפעיל טרור באזור שלנו ולאיים על ישראל בזמן הממשלה הבאה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אפילו צבי יחזקאלי מתעב את ליברמן. אמרת שאתה רוצה לזרוק אותנו למזבלה אל תעבוד קשה אדון איווט קומוניסט יש את הפחים המוטמנים בכל שכונה אצלנו  (ל”ת)


;