1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

היום: השבעת הממשלה; דריכות לקראת ההצבעה

היום בשעה 16:00 יצביעו 61 חברי הקואליציה על הקמת ממשלת השינוי שתביא גם לסיום שלטונו של בנימין נתניהו שכיהן בתפקיד 12 שנה ברצף • דריכות לקראת ההצבעה האם יצופו עריקים | הלו"ז המלא

ארי קלמן, ג' תמוז תשפ"א 13/06/2021 07:09

תביא לסיום כהונת נתניהו בנט ולפיד בנט ולפיד צילום: FLASH90

היום בשעה 16:00 יתייצבו חברי הכנסת כולם ליום חגיגי, טקס השבעת הממשלה החדשה, בה אמורה ממשלת ישראל ה-36 לקום ולהעמיד בראשה את נפתלי בנט ויאיר לפיד, שהצליחו לאחד מפלגות משתי צידי המתרס ולהביא לסיום שלטון נתניהו.

הדיון יחל עם הצגת הממשלה על ידי מי שהרכיב אותה, יאיר לפיד, הוא יציג את השרים המיועדים ואת קווי היסוד של הממשלה, שמאחדת מפלגות, ימין, שמאל ומרכז במטרה משותפת להדיח את נתניהו.

לאחר מכן יפתח דיון בו יוכלו נציגי כל סיעת הבית לנאום ובסיומו תמנה תחילה הכנסת את חבר הכנסת מיקי לוי מ'יש עתיד' ליושב ראש הכנסת הקבוע בכנסת ה-24.

את הדיון יסכם ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט, ולאחריו ישיב לו בפעם הראשונה בתפקיד יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו בנאום לוחמני עם המסרים ששמענו בימים האחרונים.

בתום הנאומים תצביע הכנסת על ההסכמה לתת אמון בממשלה, כאשר הקואליציה מחזיקה עד כה ברוב מצומצם של 61, כאשר אם ח"כ אחד יחליט לשנות את דעתו ולהתנגד המשחק משתנה וייתכן והממשלה לא תקום.

באם אכן יתקבל הרוב הדרוש, כפי שנראה נכון לשעות אלה, שרי הממשלה יעלו בזה אחר זה להישבע אמונים ולהתחיל כבר מחר בעבודתם במשרדים השונים.

ההצבעה על הקמת הממשלה צפויה לקראת 19:00, לאחר מכן יעלו שרי הממשלה לאולם שאגל להרמת כוסית, ובשעה 21:00 תתכנס לראשונה ממשלת ישראל ה-36, בפתח הישיבה ישאו ראש הממשלה החדש נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד דברים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ללפיד אין אפילו תעודת בגרות. כלומניק לך תגלח אפרסקים או תיישר בננות. החרדיים לא פראיירים חכה איזה מטעמים מכינים לכם  (ל”ת)


 2. מה זה אתבש?מה זה שטן באתבש?  

  מנחם

 3. לפיד אין לך אפילו תעודת בגרות לך תגלח אפרסקים. בנט אתה תיישר כבישים וליברמן תיישר בננות  (ל”ת)


 4. נו מה, אי אפשר כבר להציע שם לאחד החכים מליארד ש"ח שיצביע נגד? הרי לערבים הציעו 50 מליארד כדי שיצביעו בעד..  (ל”ת)

  חושי

 5. נו מה, אי אפשר כבר להציע שם לאחד החכים מליארד ש"ח שיצביע נגד? הרי לערבים הציעו 50 מליארד כדי שיצביעו בעד..  (ל”ת)

  חושי

 6. לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב  (ל”ת)


 7. ממשלת שקר  

  דיעה

 8. לא לחינם הלך הזרזיר(בנט)אצל העורבים(ליברמן&לפיד)  (ל”ת)


 9. בנט תיזהר החרדיים חזקים הרבה יותר במציאות מאשר ברשת לא כמוך ואדון ליברמן ולפיד. נראה לכם הפעם את הכיוון יש תכניות מגירה שלא תוכלו נגדם.  (ל”ת)


 10. שני ראשי ממשלה  

  יורה דיעה

;