1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הנציגים החרדים שיתנגדו לממשלה ויפנו את מקומם

לא פחות מארבעה נציגים חרדים, אחד בממשלה ושלושה ח"כים יעזבו את המשכן עם כינונה של הממשלה החדשה. שלושה מהם נכנסו בזכות החוק הנורבגי, אחד מכהן כשר אך לא כח"כ

ארי קלמןג' תמוז תשפ"א 13/06/2021 14:25

חלקם יחזרו ישיבת סיעת ש"ס בכנסת ישיבת סיעת ש"ס בכנסת צילום: דוברות הכנסת

עם השבעת ההצבעה הערב (ראשון) לקראת השעה 19:00, יפוטרו מיידית כל שרי הממשלה, ונגזר מכך, ארבעה נציגים חרדים יעזבו את לשכותיהם וישובו לביתם, בהם שר שלא מכהן כח"כ ושלושה חברי כנסת נורבגים.

מדובר בחברי הכנסת שנכנסו במסגרת החור הנורבגי, יעקב טסלר שנכנס במקומו של השר היוצא יעקב ליצמן, אליהו ברוכי שנכנס במקומו של סגן השר היוצא אורי מקלב וחבר הכנסת יוסי טייב מש"ס שנכנס במקומו של השר היוצא אריה דרעי.

בנוסף, גם השר לשירותי דת יעקב אביטן צפוי לסיים את תפקידו, וכיוון שלא שולב ברשימה לכנסת והונחת לפקיד היישר מהזירה המוניציפאלית, הוא ישוב לחייו הפרטיים, כך גם השרה החרדית עומר ינקלביץ' שלא נבחרה מחדש לכנסת הנוכחית.

למעשה, שלושת חברי הכנסת הם אלה שיצביעו נגד הממשלה ולמעשה בידם יפטרו את עצמם מהכנסת ויחזירו את עצמם לחייהם הפרטיים, אם כי חלקם צפויים לשוב בפרישות או בהסכמי רוטציות.

ביהדות התורה קיים הסכם רוטציה כך שח"כ יעקב טסלר אמור לחזור לכנסת בפרישת אחד מחברי הכנסת מאגודת ישראל, וחבר הכנסת טייב אמור לחזור בפרישה צפויה של השר אריה דרעי או ח"כ אחר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שקר הם לא יפטרו את עצמם. הם הרי עומדים להצביע נגד החלפת הממשלה  (ל”ת)

  א

 2. הכנסת היא מרכז העבודה זרה של הציונים.  

  שריר

 3. שיעזבו גם את הכנסת אין להם מה לחפש שם, כעת רואים איזה צחוק שעשו מהם  

  צבי

 4. ינקלביץ מה הקשר  


;