1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הח"כ מ'מרצ' במכתב מאתגר לראש הממשלה בנט

עם השבעתה של ממשלת השינוי, חבר הכנסת מוסי רז מ'מרצ' שיגר מכתב לראש הממשלה וראש הממשלה החליפי, שבו קרא להם לפעול להפסקת ההתנכלות לאוכלוסיה הפלסטינית ב"שטחים הכבושים" כהגדרתו המתריסה | "המציאות של הכיבוש הפלסטינים מכתימה את הדמוקרטיה", כתב

יאיר כלפה, ג' תמוז תשפ"א 13/06/2021 23:09

"המציאות מכתימה" ישיבת הממשלה הראשונה ישיבת הממשלה הראשונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות שסוכם כי הממשלה החדשה לא תעסוק בתחום המדיני הכה רגיש בין הגושים, הערב (ראשון) חבר הכנסת מוסי רז מ'מרצ' שלח מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, ובו ביקש מהם לפעול בנוגע לשטחים ה"כבושים".

במכתב שכתב רז, שנשלח עם כינונה של הממשלה, קרא ללפיד ובנט לפעול להרגעה בשטחי יהודה ושומרון, ולפעול למען הפסקת ההתנכלות מצד צה"ל והמתיישבים. כך לטענתו. "נקטו עמדה ברורה סביב המתרחש בשטחים הכבושים" דרש הח"כ.

"המציאות של הכיבוש והשלטון הצבאי בפלסטינים מכתימה את הדמוקרטיה הישראלית זה יותר מ-54 שנה", כתב מוסי רז והוסיף, "זוהי מציאות שבה הרג מפגינים באש חיה, גזל אדמות והגבלת חופש התנועה הפכו לחדשות של מה בכך, ואל לנו להשלים עמה".

"אני קורא לעומדים בראש הממשלה החדשה לפעול להבאת תיקון ולהפסקת כל צורה של עוול והתנכלות כלפי האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מכתב  

  שלמה

  • לא מרצע ולא שק. זו עמדת מרץ המוצהרת. תקרא את המצע שלהם. מפלגה ערבית יותר מעבאס, ונגד כל דבר שבקדושה. בושה לעם ישראל. (ל”ת)


 2. זה רק היומן. הסרט בהמשך.  (ל”ת)

  שאול א.

  • בסך הכל סרט מהוליווד 

   יוסי

 3. זה מתחיל  

  אנה

 4. חבל ביבי התחיל לעשות שלום אמיתי ולא טירלולים ועיוותים מה היה קורה עם הפלסטינים אם היה עושה שלום גם איתם מעניין  (ל”ת)


 5. מה פתאום!!!! זאת ממשלת ימין מובהקת!!!!!!!!!!!!!!!!  

  רחלי

  • צודקת 

   אבי

 6. "צרות בגן עדן"  (ל”ת)


;