1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

צרות בפייזר: לא ישווקו יותר את התכשיר המיוחד

משרד הבריאות החליט להפסיק את השיווק והחזרה מהשוק של כלל אצוות התכשיר Champix, המשמש לגמילה מעישון | מטופלים המשתמשים בתכשיר מתבקשים להפסיק את השימוש ולהחזיר את התרופה שבידם לבית המרקחת

אהרן מילר, ד' תמוז תשפ"א 14/06/2021 12:47

אי ניקיונות משרד הבריאות משרד הבריאות צילום: פלאש 90

בעקבות חשד להימצאות אי ניקיונות מסוג ניטרוזאמינים ברמות החורגות מהתחום התקין בתכשיר ובמקביל לבחינת הנושא, החליט הבוקר (שני) משרד הבריאות החליט על הפסקת השיווק והחזרה מהשוק של כלל אצוות התכשיר Champix, המשמש לגמילה מעישון.

על פי הדיווח בשלב זה, חברת פייזר לא תשחרר אצוות חדשות לשוק עד לסיום הבדיקה, ולאחר שימצאו תכשירים מאצוות יצור ללא ניטרוזאמין ברמות שאינן חורגות מהטווח התקין, השיווק יתחדש.

מטופלים המשתמשים בתכשיר מתבקשים להפסיק את השימוש ולהחזיר את התרופה שבידם לבית המרקחת.
 
ניטרוזאמינים הם חומרים בעלי פוטנציאל מסרטן, בהתבסס על מחקרים בבעלי חיים. יש לציין כי חומרים אלה נמצאים ברמות נמוכות גם במזונות מסוימים ובמים ואינם צפויים לגרום לנזק בבני אדם בשימוש בטווח קצר וכאשר הם נצרכים בכמויות קטנות.

לאור החלטה זו ועקב החשיבות הרבה בהמשך ובשימור תהליך הגמילה, יש לפנות לרופא המטפל או לשירותי הגמילה מעישון של קופת החולים  כדי לקבל מידע והדרכה על החלופות לתרופה זו ועל אמצעי  התמיכה  ההתנהגותית בגמילה.

משרד הבריאות פועל בשיתוף פעולה עם חברת פייזר לבחינת הנושא ויפרסם מידע חדש כאשר יהיה זמין. "ראוי לזכור, שהעישון הינו גורם הסיכון הגדול ביותר לבריאות, הניתן למניעה, וחשוב ביותר להפסיק לעשן" הדגישו לסיכום במשרד הבריאות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ואנחנו רצים להתחסן ?  (ל”ת)

    שימי

    • אנחנו רצים אחרי גדולי ישראל. גם יהיה שם מים זה יעבוד, זה נקרא אמונת חכמים. 


  2. חברה עבריינית שכבר הורשעה במרמה..ממש מפתיע  (ל”ת)


;