1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הרב טאו נגד סמוטריץ': "אל תהי צדיק הרבה" • האזינו

ברקע השבעתה של ממשלת השינוי, הרב צבי טאו, הרב הבכיר של הזרם השמרני במגזר הדתי-לאומי, הוקלט תוקף את יו"ר 'הציונות הדתית': "חסידתו היתרה מביאה עלינו ממשלה עם ערבים בפנים ויהדות בחוץ" | הרב טאו היה מהרבנים הבודדים שקראו לימין לשבת בקואליציה שתיתמך על עבאס

יאיר כלפה, ד' תמוז תשפ"א 14/06/2021 13:21

מתקפה חריגה בצלאל סמוטריץ בצלאל סמוטריץ צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בעוד הוא תוקף את 'ימינה' על הליכתה לממשלת השינוי, היום (שני) מתפרסמת הקלטה, שבה יו"ר 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ' מותקף על ידי אחד מהרבנים הבכירים במגזר הדתי-לאומי.

בהקלטה, שפרסם העיתונאי יאיר שרקי, נשמע הרב צבי טאו, הרב הבכיר שמוביל את הזרם השמרני בציונות הדתית, ורבה של מפלגת 'נועם' המשוייכת למפלגתו של סמוטריץ׳, תוקף באופן חריג את האחרון.

‏"כבר אמר החכם מכל אדם: 'אל תהי צדיק הרבה’", אמר הרב טאו בהקלטה כשכוונתו ליו"ר 'הציונות הדתית'. "ראו איך חסידותו היתרה של ח"כ בצלאל סמוטריץ' מונעת הקמת ממשלה אשר בה ישראל בפנים וערבים בחוץ נמנעים".

"מביאה עלינו חלילה ממשלה עם ערבים בפנים ויהדות בחוץ", הוסיף הרב טאו בשיחה שהוקלטה בסוף השבוע האחרון.

כזכור, הרב טאו פרסם מכתב לפני מעל לחודש, בו קרא להקים ממשלת ימין שנשענת על רע"מ: "ההסכמה לתת יד למזימות ההרסניות להן מצפים אויבי ישראל, בביטול עניינה של מדינת ישראל כמדינה יהודית וכל הכרוך בזה היא חילול ד' נוראי", נימק אז הרב.

הוא המשיך: "אדרבה, ההצלחה להעמיד ממשלה שתדאג לטובתם של ישראל, שתדאג לקודשי ישראל, היא הקידוש השם היותר גדול, ו"גדול הוא קידוש ד' מחילול השם".

"על כן אני קורא, לכל מי שהדבר בידו, לפעול ככל יכולתו על מנת לתת את הכוח בידי ראש ממשלתנו בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה, לכנוס אליו את כל הכוחות אשר לב יהודי בקרבם ולהמשיך להנהיג את עם ישראל למען עמו ונחלתו", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם רבנים כאלו היו בזמנו של אליהו היום לא היינו קיימים והקב"ה היה מכלה אותנו. הרי "רב" כזה היה אומר לאליהו "אל תהייה צדיק הרבה" שהרי כולם עובדים עבודה זרה, אז גם אתה תעבוד! ואותו "רב" כזה יש גם ברבים אצלינו בציבור  (ל”ת)


  • ההבדל שסמוטריץ' העלה לשלטון את נביאי הבעל... 


  • סמוטריץ' טען שהוא ידע.... אם ככה הוא פושע בכפליים! (ל”ת)


  • כבוד ת"ח 


 2. קצת לימוד זכות על בצלאל... אף אחד לא חלם ולא האמין שבנט ושקד וכל סיעת ימינה יבגדו ככה ביהדות ובערכים של הימין..  (ל”ת)


  • סמוטריץ' טען שהוא ידע.... ולכן הוא פושע בכפליים! (ל”ת)


 3. סמוטריץ' ובן גביר צדיקים המוןןןןןןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הם הצילו אותנו ממה שעכשיו כולם צועקים על בנט! אז עכשיו לתקוף אותם?! הזוי! בן גביר וסמוטריץ' אל תתייאשו! תמשיכו לשמור על עם ישראל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  


  • ממש לא. כותל גיור וכשרות רפורמיים... לא בממשלת ימין! סמוטריץ' אשם! (ל”ת)


  • אצל ביבי היה מדובר שהערבים יתמכו מבחוץ, וכעת הם חלק מהממשלה (ל”ת)

   צבי

  • למגיב הסנילי, שכחת שהגיור הרפורמי ומתווה הכותל ועוד חוקים נגד הדת עברו בחסות ממשלת הימין והמפלגות החרדיות בקואליציה (ל”ת)


 4. הקלטה מקוצרת שלא יכולה להעיד על כלום! בכל מקרה כולם מודים שהם צדיקים שהצילו אותנו!!!! אין עליהם בעולם!  (ל”ת)


 5. הם הצילו אותנו ממשלת שמאל! למה לתקוף אותם!  (ל”ת)


  • הציונות הדתית 

   א.ע

 6. כתבה ממומנת על ידי גפני  


 7. אין על איתמר בן גביר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אין על בצלאל סמוטריץ'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! די להסתה נגדם!!!  (ל”ת)


 8. אחרי כאלו כתבות הסתה אחרי זה תאשימו את ליברמן???  (ל”ת)


 9. הצילו אותנו ממשלת שמאל בראשות נתניהו דבר שהיה נזכר ונרשם כבושה! זה שבנט עשה את מה שהם מנעו מנתניהו הופך אותם לאשמים?!  (ל”ת)


 10. צודק  

  משה

 11. ממש לא מבין  

  חנטריש

 12. פייק  

  יוסי פרצי

 13. צודק מאה אחוז, קנאותו היתירה החריבה את מדינת ישראל  (ל”ת)

  יואל

 14. הוא לא "תוקף".. מספיק למדוד רבנים ברמה של עיתונאים. ובוודאי לא היה מסכים שיעבירו הקלטה משיעור פנימי שלו, לתקשורת. זו מחלוקת לשם שמיים. דעתו של הרה"צ הזה היא לשם שמיים ומאיכפתיות עמוקה מכלל ישראל, וגם הערכת המצב של סמוטריץ' על ההשלכות של דבר כזה, היא אמיתית ולשם שמיים. תתרגלו שלא הכל עיתונאות קטנה, ולא הכל חירופים וגידופים.  (ל”ת)

  ד.

 15. הכל היה נכון אולי לו בנט היה בענין- והוא לא!!  

  יוסי

 16. נציג המפלגה של הרב הוא אבי מעוז והוא נגד ישיבה עם עבאס  


;