1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

אחמד טיבי: "הדגל הלגיטימי במזרח י-ם - דגל פלסטין"

ברקע השבעת ממשלת השינוי יחד עם רע"מ האסלאמית, חבר הכנסת אחמד טיבי מ'הרשימה המשותפת' קרא לבטל את מצעד הדגלים בירושלים: "מצעד כזה הוא פרובוקציה" | בנוסף טען כי הדגל היחידי שלגיטימי במזרח ירושלים הוא פלסטין: "ולא דגל ישראל"

יאיר כלפה, ה' תמוז תשפ"א 15/06/2021 17:08

"המצעד הפרובוקטיבי" אחמד טיבי אחמד טיבי צילום: Miriam Alster/Flash90

בעוד חבר הקואליציה החדש מנסור עבאס לא משמיע אמירה תקיפה בנושא מצעד הדגלים שמסעיר את המגזר הערבי, היום (שלישי) חבר הכנסת אחמד טיבי מ'הרשימה המשותפת', יו"ר תע"ל, טען כי הדגל היחיד שאפשר להניף במזרח הבירה הוא דגל פלסטין.

"מצעד כזה הוא פרובוקציה", תקף טיבי את ריקוד הדגלים בראיון ל'103fn', והתייחס לעצם הנפת הדגל, "הדגל הלגיטימי בירושלים המזרחית, שהוא שטח כבוש, הוא דגל פלסטין ולא דגל ישראל".

"לא ציפיתי שבנט יקבל החלטה שונה מנתניהו בנושאים הללו. כנראה שהממשלה קיבלה את אותה החלטה שנתניהו קיבל, ושבנושא הזה אין שינוי", הוסיף.

בנוסף קרא לבטל את המצעד, שיתקיים בירושלים אך לא יעבור את שער שכם: "אני קורא לבטל את מצעד הדגלים גם אחרי שהוא אושר אתמול, אני קורא לבטל את המצעד הפרובוקטיבי".

"לא צריך רק להביע תקווה שהוא יעבור בשלום אלא לא לקיים אותו", סיכם טיבי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תקפוץ בזקזק שמן ערבי  (ל”ת)


  2. ממליץ לטיבי לפתוח את הקוראן ולקרוא בו. רואים שהוא מעולם לא עשה זאת. שיווכח בעצמו שכתוב שאללה נתן את ארץ ישראל ליהודים במתנה. וגם בקוראן אין עם ולא מוזכר עם "פלסטין". מלבד לכך שהוא עצמו סורי  (ל”ת)


  3. ומי מסכים איתו? נטורי קארתא האנטישמיים.  (ל”ת)


  4. מחבל!!!!!!  (ל”ת)


;