1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

זו המשכורת שיקבל נשיא המדינה הנבחר

אתמול דווח כי נקבעה העת בה יושבע הרצוג לנשיאה ה-11 של המדינה. זה יקרה ביום השביעי לחודש יולי | בנוסף להיותו האזרח מס' 1 במדינה ושלל הטקסים והחנינות אותם הוא מוביל, נשיא המדינה זוכה לשכר נאה וצוות נרחב במיוחד העומד לרשותו

אהרן מילרה' תמוז תשפ"א 15/06/2021 19:27

הרצוג השני הרצוג בנאום הניצחון הרצוג בנאום הניצחון צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לפני שבועיים עם תום ספירת קולות חברי הכנסת שהצביעו מאחורי הפרגוד, התברר כי יצחק בוז'י הרצוג ניצח את הגב' מרים פרץ ברוב הגדול ביותר בתולדות המדינה, אפילו ביחס למועמדים יחידים, עם 87 קולות והוא הוכרז כנשיא ה-11 של ישראל.

אתמול (שני) דווח כי נקבעה העת בה יושבע הרצוג לנשיאה ה-11 של המדינה. זה יקרה ביום השביעי לחודש יולי, ובנוסף להיותו האזרח מס' 1 במדינה ושלל הטקסים והחנינות אותם הוא מוביל, נשיא המדינה זוכה לשכר נאה וצוות נרחב במיוחד העומד לרשותו.

המשכורת החודשית שלו תעמוד על 62 אלף ₪ (ברוטו) מידי חודש, תקציב מוסד הנשיאות כולו על פי ההערכות והדיווחים עומד על למעלה מ-60 מיליון ₪ מידי שנה בשנה.

לאחר שכאמור נבחר הרצוג וזכה למירב קולות חברי הכנסת, הוא הופך להיות לשבע השנים הבאות האזרח מספר ראשון בישראל, תוך ימים ספורים הוא ייכנס ללשכתו בבית הנשיא שבירושלים, שם יעמדו לצידו 120 עובדי משכן הנשיאות.

לא תמיד הייתה כהונת הנשיא שבע שנים, מקום המדינה הייתה הכהונה מסתכמת ב-5 שנים, עם אופציה להארכה לחמש שנים נוספות, ב-1998 שונה החוק ותפקידו של נשיא המדינה תחום ל-7 שנים ללא יכולת הארכה.

הרצוג, כאמור יכהן בתפקיד נשיאה האחד עשר של מדינת ישראל, לפניו היו: חיים ויצמן, הנשיא הראשון. יצחק בן צבי, זלמן שזר, אפרים קציר, יצחק נבון, אביו חיים הרצוג, עזר ויצמן (אחיינו של הנשיא הראשון), משה קצב, שמעון פרס, ראובן ריבלין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בזבוז  

  שלום

 2. ביזבוז  (ל”ת)


 3. לאזרח הפשוט, מינימום בושה  (ל”ת)


 4. מי צריך נשיא?  

  מכירים

 5. אזרח מספר 1  

  טוני

 6. מצא זמן מוצלח לארוע והנלווה לכך  

  חוליו

 7. 120 עובדי משכן הנשיאות?!  

  שאול א.

 8. מדינה שמתנהלת לא עפ׳י תורה היא מושחתת ומשחיתה!!! מדינת עולם שלישי, מצד אחד עניים שלא גומרים את החודש ומצד שני משכורות ותקציבים מרקיעי שחקים  (ל”ת)


 9. מוסד ארור ומיותר! אבסורד כמה כסף זה שיכול להציל מעוני!!  


 10. חייבים לבטל את מוסד הנשיאות. מיותר. אבל כל הח"כים אותו דבר,רק משכורת שמנה מעניינת אותם  


 11. הכסף מגיע לו ביושר  


 12. אין מיסים על שכר הנשיא  

  אודי

 13. ישנם בני.ות אדם נזקקים חסרי מזון תרופות טיפול וקורת גג  

  חקי חיון

;