1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לא חרדים לא מעניין; תיעודים מקוממים מההפגנות בבר אילן • צפו

המראות העולים מההפגנות בר אילן - מבלי להיכנס לשאלת ההיגיון וחוקיות ההפגנות המוצדקות או לא - מעלים תהייה כי במדינת ישראל לא חלים החוקים על השוטרים כשמדובר בציבור החרדי? | 'בחדרי חרדים' עם שלושה תיעודים מקוממים מהיום | זו תגובת המשטרה לאירועים

אהרן מילר, ה' תמוז תשפ"א 15/06/2021 20:41

אלימות משטרתית המחאה ברחוב ירמיהו בירושלים המחאה ברחוב ירמיהו בירושלים צילום: ישי ירושלמי

ציר 'בר אילן' בירושלים שוב הפך להיות מוקד להפגנות, לא ניכנס כאן להיגיון ולחוקיות ההפגנות המוצדקות או לא, אך התיעודים מהפגנת העדה החרדית שהתקיימה היום (שלישי) בשעות הצהריים נגד סלילת הרכבת הקלה בשכונות החרדיות, מעלה תהיות קשות בנוגע להתנהלות המשטרה נגד המפגינים.

באחד התיעודים שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים' נראים שוטרים מתנפלים על צעיר חרדי אזרח ארה"ב שכלל לא השתתף בהפגנה אלא עמד בצד ותיעד את ההפגנות במצלמה האישית שהחזיק. בתיעוד נראים השוטרים כשהם מנסים לחלץ את המצלמה מידיו בכוח רב ובניגוד לחוק. מעדויות במקום עולה כי הצעיר נפצע בידו ואף נלקח למעצר במגרש הרוסים בירושלים לאחר שסירב לאפשר את החרמת המצלמה האישית.

בתיעוד מקומם נוסף שהגיע לידינו, נראים שוטרי מרחב ירושלים מבצעים חיפוש בכיסיו של אחד מעצורי ההפגנה נגד הרכבת הקלה, וזאת בניגוד מוחלט לחוק שמאפשר חיפוש רק במקרים חריגים ורק כשעולה חשד להחזקת חומרים מפלילים.

בתיעוד אחר נראית ניידת המשטרה, לאחר מעצר מספר חשודים, כשהיא נוסעת היישר אל תוך המפגינים שהתגודדו בסמוך אליה, כשללא כל התרעה וללא כל אזהרה החלה הניידת להגביר את מהירות הנסיעה לעברם תוך סיכון חיי אדם מובהק וממשי - כפי שניתן לראות בסרטון.

פנינו אל משטרת ישראל וביקשנו להבין האם חייהם של המפגינים של העדה החרדית הפכו להפקר, והאם החוקים המגבילים החרמת מצלמה אישית מאדם שתיעד בשטח ציבורי ללא קשר להפגנה, כמו גם החיפוש הלא חוקי שנעשה נגד מפגין, האם חוקים ברורים אלו לא חלים על השוטרים כשמדובר בציבור החרדי. כשברור שמראות אלו לא נצפים בהפגנות השמאל והערבים או כל מגזר אחר.

ממשטרת ישראל נמסר כי "במהלך היום פעלו כוחות משטרת ישראל אל מול הפרת סדר שהתרחשה במקום, במהלך הפעילות נעצרו 6 חשודים שהפרו את הסדר. ככל שעולות טענות של שימוש בכוח שלא כדין מקומם להיבדק ע"י הגורמים המוסמכים לכך". לשון התגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא מרחם לא עליהם ולא על המשטרע. הם הולכים לשם בידיעה שזה מה שהם הולכים לקבל. שיעשו הפגנה מסודרת כפי שהחוק אומר ואח"כ יבואו בטענות כלפי החוק. אבל לומר שהמשטרע נוהגת לא כחוק איתם כשהם עצמם מפרי חוק זאת בדיחה. אי אפשר להיות ציוני ולציית לחוק רק כשזה נוח לך ולכיס ולבוא בטענות שה"חוק" אומר  (ל”ת)


  • גם כנגד הפגנות נגד ההתנתקות התבטאת כך. שונא ישראל! (ל”ת)


  • תתבייש לך , אתה סתם תוקף ושונא חרדים 

   חקי חיון

 2. כי אין יראת ה’ במקום והרגוני  


 3. העבודות של הרכבת בשיאם... לא מבינה למה יש הפגנות.. מה חשבו שיפסיקו את העבודות ולא יעשו רכבת??????????  


  • מסכנים, מה יש למשועממים האלו לעשות בחיים?! מכניסים קצת אקשן... (ל”ת)


 4. תגובת שבתי גרבצנצ'יק- החרדים המופרעים היכו רצחו והרגו את השוטרים הצדיקים בהפגנה אלימה במיוחד. משטרת ישראל תמשיך לשמור על כל אזרחיה ללא אפליה.  (ל”ת)


 5. תפסיקו להפגין. סתם מפריעים לעבודות.  

  יצחק

 6. לא חידוש כלל וכלל מדינה פאשסיטית  

  האזרח

  • "לימדו" אותך מילה הא? 


 7. ולחסום מכונית משטרה זה כן חוקי? הא?  (ל”ת)


 8. להעביר את החרדים לשליטת הפלסטינים  


 9. כנגד פורעי חוק יש לנקוט באלימות קשה  


 10. הם גם רחמנות ? מפריעים לחוק כל יום ואח"כ רוצים החוק כשזה משתלם להם, שינסו בחו"ל ואז יקבלו בראש מה שמגיע להם אבל הם לא מנסים שם כי שם הם יודעים מה שיקבלו על זה, יש רכבת בכל שכינה חרדית בחו"ל ואף אחד לא יעיז להפריע  (ל”ת)


 11. הרבנים השולחים את בשר התותחים הללו, אינם מופיעים בזירה  

  עמרם

 12. אולי עומר בר לב יטפל בהם יותר טוב מאוחנה ????  (ל”ת)


 13. סכנה להפגין  

  שימעלה

 14. תגובת המשטרה... בלה בלה בלה  (ל”ת)


 15. אין להם גיבוי מהתקשורת ולכן המשטרה רומסת את זכויותיהם.כמו גם בגלל שהם חלשים ונוח לשוטרים לנצל את חולשתם !  (ל”ת)


 16. יכה יוסי את יוסי  

  דוס

 17. תגובת המשטרה להפגנות מזעזעת. לחטוף מצלמה? לנסוע במטרה לדרוס?  (ל”ת)


 18. למה הם מפגינים שם בכלל! עוסקים בטפל, שכחו את העיקר  

  סבא הושע

 19. מדינת השמד  (ל”ת)


 20. מבלי להתייחס לחוקיות ההפגנות???? הגיון חרדי.  (ל”ת)


 21. אל תצפו למאומה מהמשטרה ומכוחות הביטחון  

  חקי חיון

 22. הרכבת הקלה משרתת בעיקר אנ"ש והם מפגינים  

  ינקי

;