1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הסיבה להקדמת טקס השבעת נשיא המדינה ה-11

על מנת לא לערוך את הטקס בתשעת הימים נקבע הטקס בו מושבע נשיא המדינה ה-11 ליום רביעי כ"ז תמוז | לאחר מכן יתקיים טקס חילופי נשיאים רשמי שיתקיים לראשונה בתולדות מוסד הנשיאות

אהרן מילר, ו' תמוז תשפ"א 16/06/2021 10:47

מסורת מעל הכל יצחק הרצוג בכותל המערבי יצחק הרצוג בכותל המערבי צילום: רענן כהן

מועד ההשבעה של הנשיא ה-11 של מדינת ישראל בוז'י הרצוג הו הוא יצהיר אמונים נקבע ליום רביעי כ"ז בתמוז התשפ"א ה-7.7.21, בשעה 16:30. הבוקר (רביעי) נחשפה הסיבה להקדמת ההשבעה.

הסיבה נחשפה בוועדה המסדרת בראשות ח"כ עידית סילמן שהתכנסה הבוקר ואישרה את בקשת יו"ר הכנסת וקבעה ישיבת מליאת כנסת מיוחדת להצהרת האמונים של נשיא המדינה. ביום רביעי כ"ז בתמוז התשפ"א - 7.7.21 , בשעה 16:30.

במהלך הדיון הוסבר התאריך בו נקבע הדיון, כאמור, ביום רביעי, וזאת לבקשת הנשיא היוצא ריבלין והנשיא הנכנס הרצוג. על מנת לא לערוך את הטקס בתשעת הימים.

כאמור, טקס חילופי הנשיאים יתקיים ביום רביעי, נשיא המדינה ה-11 יצחק הרצוג יושבע בכנסת ביום רביעי, בשעות אחר הצהריים לאחר ההשבעה יגיע הרצוג באופן רשמי אל מעונו החדש, בית הנשיא.

כשיגיע הרצוג אל המעון הוא יתקבל על ידי הנשיא היוצא ראובן (רובי) ריבלין, בטקס חילופי נשיאים רשמי שיתקיים לראשונה בתולדות מוסד הנשיאות, במהלכו יעביר הנשיא ה-10 ראובן (רובי) ריבלין את נס הנשיא לידי הנשיא ה-11 יצחק הרצוג.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הצגה בחינם!  


;