1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

רב דת"ל: "לימינה הייתה עדיפות לממשלת ימין"

לאחר שבתחילת השבוע הושבעה ממשלת השינוי, הרב אלי סדן, ראש מוסדות 'בני עלי' ורב מוכר בציונות הדתית, מגן על ראש הממשלה החדש ומפלגתו, וטוען כי ממשלת הימין הייתה בראש סדר העדיפויות שלהם: "אני באופן אישי יודע" | בנוסף תקף את סמוטריץ': "מישהו העדיף למחוק את הבית היהודי"

יאיר כלפה, ו' תמוז תשפ"א 16/06/2021 12:43

גיבוי לבנט נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע השתיקה היחסית בדרג הרבני במגזר הדתי-לאומי, אתמול (שלישי) הרב אלי סדן, ראש מוסדות 'בני עלי' ורב מוכר בציונות הדתית, התייחס לממשלת השינוי.

"הקמת הממשלה היא כישלון שלנו, שאפשרנו לשנאת חינם הזאת להתפתח ולהתפתח", אמר הרב סדן בשיעורו ופירט, "שנתיים וחצי היהודים רבים ביניהם, לא מסוגלים להקים ממשלה ולנהל את עניינו של העם היהודי היושב בציון. אז בסוף אין ברירה, באים הערבים ולוקחים את הקופה".

"כיוון שהקב"ה רואה איך עם ישראל קרוע כל כך לגזרים אז הוא דואג שיהיה משהו שיאחד אותנו. אין בכל כדור הארץ אף מדינה שכל 73 שנות קיומה נלחמת על חייה ממש. מדינת ישראל עד היום נלחמת על עצם קיומה", הוסיף.

לאחר מכן הגן הרב על חברי מפלגת 'ימינה': "אני באופן אישי יודע שלפחות חלק גדול מאנשי ימינה אמרו שאם יש רק אפשרות להקים ממשלה אחרת אנחנו בפנים.

"אפשר לחלוק עליהם על האמירה הזאת, אבל אני כן יודע בוודאות שאצלם הקמת ממשלת ימין היה עדיפות קודמת והם היו מוכנים אפילו אחרי החתימה", טען והתייחס לפיצול במגזר, כבר כמה שנים שבמקום שהציונות הדתית תתפצל היא צריכה לשבת ביחד, כפופים זה בפני זה ולנסות להגיע להסכמות".

בנוסף האשים את סמוטריץ׳ בפיצול בציונות הדתית: "כל היכולת של בצלאל למחוק את הבית היהודי הייתה בגלל שהמרכז של הבית היהודי בחר בחגית שרצתה להצטרף לאיחוד הלאומי ולא בניר שרצה ללכת עם בנט. חגית אפילו הסכימה ללכת למקום 2 ו-8 שזה צחוק, אבל מישהו העדיף למחוק את הבית היהודי".

"כל הממשלה הזאת באה בגלל כישלון שלנו, שאפשרנו לשנאת חינם הזאת להתפתח ולהתפתח", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סמוטריץ' ובן גביר צדיקים!  (ל”ת)


 2. כתבות מכוערות שממומנות על ידי גפני. נקודה.  (ל”ת)


  • אני לא נציג של גפני!! 

   גורנו

 3. ערב רב של בנט  


 4. זהירות סכנה מדבק  

  גורנו

 5. מצחיק  


 6. אני מייחל ליום שבו  

  gnhac

 7. מה המשחק המטומטם הזה??? מה אנחנו טמבלים? לא מכירים את הרשע הזה בנט!!!!  


 8. אין צורך לאחד את הציונית הדתית כשם שאין קוברים רשע אצל צדיק!!!  (ל”ת)


 9. כל המיזרוחניקס אותו דבר  

  יהודי

  • לפחות יש להם חלק בעולם הבא, בניגוד למביני פנים ברבים (ל”ת)


 10. מי מאמין לזה? הרי זה כתוב במסמכים שהוא הציע להם ריצ'ראץ  (ל”ת)


 11. נוכלות  


;