1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

השרה החרדית סיימה את תפקידה בדמעות

החרדית הראשונה שעשתה היסטוריה כשהתמודדה לכנסת וגם נכנסה ולא זו בלבד אף כבשה פסגה נוספת במינויה לשרה בממשלת ישראל, יצאה היום מהחיים הפוליטיים כעבור שנתיים | בנאום שנשאה בטקס חילופי השרים במשרד התפוצות סיכמה את הקדנציה בדמעות

ארי קלמן, ו' תמוז תשפ"א 16/06/2021 20:00

"עברתי מסע הכשפה" כסאות של ח"כים במליאת הכנסת. אילוסטרציה כסאות של ח"כים במליאת הכנסת. אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השרה החרדית עומר ינקלביץ׳ סיימה השבוע את תפקידה במערכת הפוליטית, לאחר שלא התמודדה לכנסת ה-24 ועם כניסתו של השר החדש נחמן שי לתפקיד. היום (רביעי) היא נפרדה בדמעות בתום כשנתיים במערכת הפוליטית.

ינקלביץ׳ אמרה בנאומה: "אני חושבת שכהונתי כשרה סימלה שלב נוסף בתהליך חברתי כאן בארץ. עצם העובדה שאישה מחברה חרדית מקבלת את ההזדמנות לשבת סביב שולחן הממשלה והקבינט, ולהיות חלק ממקבלי ההחלטות, שולחת מסר לאוכלוסיות מודרות רבות- ובעיקר לנשים מאותן אוכלוסיות- שהכול אפשרי למרות המורכבויות שבדרך. שהן יכולות להשתחרר מהחסמים החברתיים ולקבל הזדמנות שווה בין שווים".

"נכון", הוסיפה השרה לשעבר בדמעות, "זה לא היה פשוט. הייתי צריכה לעבור הרבה מסעות הכפשה שקריים נגדי ונגד משפחתי, אבל אם יש אישה אחת שדרכי נתנה לה תקווה לנסות גם- אז אני את שלי עשיתי״. זאת בהתייחס למספר כתבות שפורסמו נגדה בתקופה האחרונה.

על המשך דרכה אמרה שרת התפוצות היוצאת: "בחרתי לקחת כעת פסק זמן מהחיים הפוליטיים, אבל ממש לא פסק זמן מהעשייה הציבורית למען עם ישראל. אני יודעת שבכל מקום אליו אגיע בהמשך, אהיה נאמנה לשליחות שקבלתי עלי כאן במשרד, למען החיבור בין ישראל לתפוצות, וכן לתהליך הפנימי כאן במדינת ישראל שמקדם אוכלוסיות פריפריאליות ונותן להן הזדמנות שווה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אל תקחי ללב  


 2. חרדית ????  

  פנחס

 3. מגעילה מוציאה שם רע על נאמני התורה הקדושה חילול השם ממש האשה היהודיה היא הכי מכובדת בעולם על איזה אי צדק את מדברת??????????? חילול השם שאין כדוגמתו !!!!!!!!!!!!! תתביישי לך!!!!!!!!!  (ל”ת)


 4. את ממש לא הנציגה שלנו אולי שלהם  (ל”ת)


 5. תבכי תבכי  

  מוטקה

 6. לא חרדית  

  משה

 7. הפלגש של גנץ פפווועעע  (ל”ת)


 8. מהתמונות בכתבה הבנתי שהשאלה היא כיסא  (ל”ת)

  זאב

;