1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

כתב אישום נגד בעל בית הקפה היהודי

בעליו היהודי של בית קפה בגלזגו שבסקוטלנד החליטו להשתמש בתצוגת חלון הראווה של החנות שלהם כדי לפרסם את דעותיהם בנושא אכיפת החוק, הבעלים כתבו סיסמאות קשות נגד שוטרים | בעל המקום נעצר 

יענקי פרבר, ז' תמוז תשפ"א 17/06/2021 08:33

קילל שוטרים המשפט בחלון הראווה נגד השוטרים המשפט בחלון הראווה נגד השוטרים צילום: באדיבות המצלם

במשך חודשים, שקית שעליה היה מוטבע כיתוב קשה נגד המשטרה קישטה את חזית בית הקפה 'הטווס הוורוד' בעיר גלזגו שבסקוטלנד. המקום משמש מפגש לפעילים יהודים בעלי זיקה לשפת היידיש וכן לשמאל קיצוני, כולל אנרכיזם.

המקום כולל גם דגל פלסטין עם סיסמאות נגד יהודים, כמו "יהודים למען פלסטין חופשית" ופוסטר לקידום נשף רח"ל ביום כיפור, הבעלים ערך מסיבה בשנת 2019 ביום כיפור, וטענו כי הם "חוגגים שמחה עם מסורת אנרכיסטית", כפי שקובע הפוסטר.

ביום שני הגיעה משטרת גלזגו לפחות למוצר פרובוקטיבי אחד: הם החרימו את התיק והאשימו את אחד הבעלים, מורגן הולב בן ה-32, בביצוע עבירה פלילית, שתקף לחלק זה של בריטניה.

שני שוטרים לקחו את התיק עם הכיתוב הקשה, וכינו אותו ראיה, כאשר ג'ו אייזק, בעלים נוסף של "הטווס הוורוד", צילם את האירוע וכתב בטוויטר כי האירוע היה "ניסיון ברור להפחיד אותנו והוא לא יעבוד".

דובר המשטרה אמר לסוכנות הידיעות היהודית JTA כי המשטרה הגיעה לשם בעקבות תלונות של תושבים. בסרטון שצילם אייזק נראה הולב מחליף את התיק באנגלית בתיק אחר ביידיש. עם הכיתוב "למטה עם המשטרה". לשוטרים לא היה אכפת מהשקית בשפת היידיש, כנראה בגלל שהם לא הבינו מה כתוב שם. הבעלים משלבים יידיש במקום בית הקפה ורוצים שהמסעדה תהיה "מקום ללימוד יידיש", המצוידת במילונים ביידיש ומלאת ספרים ביידיש "כדי שאנשים יוכלו לתרגל את היידיש שלהם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;