1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

שיא של אימיילים | כך מנסים להציל את חייה של אלטע פיקסלר

אם ברצונכם לנסות ולהציל חיים, שלחו מייל בלחיצת כפתור לשגרירות בריטניה לראש הממשלה ולשר החוץ ולשרי הממשלה בדרישה להטיס את התינוקת אלטע פיקסלר להמשך טיפול בישראל | גם מי שכבר שלח מייל, מתבקש לפתוח שוב בעקבות ההחלפה של השלטון בישראל

אהרן מילר, ז' תמוז תשפ"א 17/06/2021 14:58

רק דיפלומטיה תעזור אברהם פיקסלר עם בתו ובנו אברהם פיקסלר עם בתו ובנו צילום: באדיבות המשפחה

בית החולים בלונדון החליט לנתק את התינוקת אלטע פיקסלר - אזרחית ישראל - ממכונת ההנשמה, לאחר שההורים סירבו, פנו הרופאים לבית המשפט שהכריע בעד ניתוק, כעת מנסים העסקנים השונים לפעול במישור הדיפלומטי.

עד כה נעשו כבר מאמצים רבים להביא את הילדה ארצה, הראשל"צ הרב הראשי יצחק יוסף החל לפעול להצלת הילדה אלטע פיקסלר , פנה במכתב נרגש לארכיבישוף מקנטרברי מהכנסיה באנגליה.

גם נשיא המדינה היוצא ראובן ריבלין פנה לנסיך צ'ארלס: "הוד רוממותו, אני פונה אלייך בעניין בעל חשיבות הומניטרית חמורה ודחופה. פסק דין של בית המשפט העליון שניתן לאחרונה בעניינה של אלטע פיקסלר בת השנתיים ממנצ'סטר, נתן לרופאים אישור להפסיק את הטיפול המשאיר אותה בחיים".

בנוסף שוחח השר לשעבר אריה דרעי עם שגרירת ישראל בלונדון ציפי חוטובולי וראש החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ אייל סיסו כדי למצוא פתרון לפעוטה.

בנוסף שיגר דרעי מכתב לשרת הפנים של בריטניה, פריטי פאטל וביקש מהרשויות בבריטניה לאפשר להורי הפעוטה אלטע פיקלסר בת השנתיים, להביאה ארצה בהקדם לקבלת טיפול רפואי.השר דרעי מציין במכתבו כי הילדה והוריה אזרחי ישראל ועל פי חוות דעת של רופאים ומשפטנים ישראלים, הפעוטה יכולה לקבל טיפול מתאים בישראל. השר דרעי הוסיף כי יש למנוע את ניתוק הפעוטה ממכשיר הנשמה ולכן ביקש לאפשר להעבירה במיידי למדינת ישראל.

גם חבר הכנסת ישראל אייכלר מנסה לעשות כל שביכולתו לסייע למשפחה בשעתה הקשה ומלשכתו נמסר: "פנינו לשר הבריאות וליועץ המשפטי לממשלה. מבחינתנו זה רצח לכל דבר. ביקשנו להביא את הילדה לארץ כי כאן החוק לא מאפשר עוולה כזו, אני מזכיר שהילדה היא גם ישראלית, יש לה דרכון ישראלי"

פעולות אלו לא צלחו עד כה, כעת מנסים העסקנים להחתים את ההמונים על עצומה הקוראת לרשויות בבריטניה את המשך הטיפול בישראל.

אם ברצונכם לנסות ולהציל חיים, שלחו מייל בלחיצת כפתור לשגרירות בריטניה לראש הממשלה ולשר החוץ ולשרי הממשלה בדרישה להטיס את התינוקת אלטע פיקסלר להמשך טיפול בישראל, גם מי שכבר שלח מייל, מתבקש לפתוח שוב בעקבות ההחלפה של השלטון בישראל.

לחצו כאן >>> https://drove.com/.2l3l

כזכור, בשבוע שעבר דווח על הסיפור שמסעיר את בריטניה: אחרי 8 שנות ציפייה נולדה הפעוטה אלטע תחי', להוריה הישראלים אברהם וחיה פיקסלר, חסידי בעלזא המתגוררים בלונדון, אך למרבה הצער, במהלך הלידה כתוצאה ממחסור בחמצן נגרם לה נזק מוחי בלתי הפיך. מאז, במשך שנתיים היא מאושפזת בבית החולים ומונשמת. לטענת המשפחה, המלצתם של רופאים מומחים רבים היא לשחררה לביתה עם עזרה סיעודית אבל בית החולים מסרב ודחה את הבקשה.

"ביום בהיר אחד ללא הודעה מוקדמת העבירו את אלטע מהפגייה לאחר ששהתה שם 15 חודשים למחלקת ילדים ללא שהתבצע תיאום בין הרופאים שמטפלים באלטע והרופאים של מחלקת הילדים" מספר בן משפחתה. "כתוצאה מכך לאחר כשבוע אלטע חוברה שוב למכשיר הנשמה, אחרי שכבר נגמלה ממנו וקיבלה סיוע של חמצן בלבד. היא הועברה לטיפול נמרץ ומאז היא מחוברת למכשיר הנשמה. זמן קצר לאחר מכן הרופאים קבעו שאלטע סובלת מכאב וזה לא לטובתה ולכן יש לנתק אותה ממכשיר ההנשמה ולסיים את חייה".

חוות דעת של רופאים מהמחלקה בה היתה מאושפזת לאחר הלידה קובעת אחרת וממליצה כאמור לשחררה לביתה עם חמצן. המשפחה מסרבת לניתוק הפעוטה מהמכשירים, והרופאים העבירו את ההחלטה להכרעת בית המשפט חרף העובדה שהוריה, האפוטרופוסים החוקיים – מתנגדים.

במשך שלושה ימים שמע השופט את טענות בית חולים וטענות המשפחה ולבסוף השבוע נתן השופט פסק דין בו ציין שלכאורה אלטע סובלת כפי שסבורים הרופאים המטפלים וכי יש לנתק את מכשיר ההנשמה – על אף שהרופאים הודו בדיון שהפעוטה יכולה לחיות עוד מספר שנים בסיוע המכשור.

טענות ההורים שהם ואלטע אזרחים ישראלים ועל כן מבקשים להעבירה לישראל נדחתה. כמו כן ההסבר כי הם משתייכים לדת היהודית האוסרת המתת חסד נפל על אוזניים אטומות.

ההורים אף ציינו שהם רוצים לשוב להתגורר בארץ עם אלטע וכשיגיע זמנה להחזיר נשמתה, הם רוצים שתטמן בארץ ללא שום עיכובים. השופט דחה את כל בקשותיהם ונימק שהיא ילדה קטנה שאינה יודעת ומבינה מהי דת ויהדות – ולפיכך אין להתחשב בטיעון זה כלל. השופט אף הוסיף וקבע כי לא קיימת הוכחה שאלטע היתה מתנהגת בחיים שלה כיהודיה, ומכיון שנולדה באנגליה עצם היותה אזרחית ישראלית לא מהווה הגנה מפני החוק הבריטי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תעלו לארץ!!!!!!!!!  (ל”ת)

    צרפתי

    • בית החולים לא משחרר את התינוקת (ל”ת)


    • כי במדינת ישראל אין שנאת חינם, אין שנאת חרדים ודתיים, אין אלימות כלפי חרדים או דתיים, יש אהבת חינם וקבלה של דתיים. עדיף שגוי ירצח יהודי מאשר שיהודי ירצח יהודי. וזה מה שקורה כאן במדינת ישראל. (ל”ת)


;