1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

"נצא לסבב נוסף": ישראל מאיימת על חמאס

בעקבות השריפות בעוטף מבלוני תבערה ששוגרו מעזה, ישראל מעבירה מסר לחמאס, ובו הם מבהירים כי המצב ימשך - הם יפסיקו להכיל, ואף יתכן כי יצאו לסבב נוסף | המצרים מנסים להרגיע את המצב, ולהמשיך בשיחות להספקת האש

יאיר כלפה, ז' תמוז תשפ"א 17/06/2021 21:39

המצרים מנסים להרגיע צעירים מפריחים בלוני תבערה צעירים מפריחים בלוני תבערה צילום: Fadi Fahd/Flash90

שבועות בודדים לאחר סיום מבצע 'שומר החומות' ולאחר שהוחלף השלטון, היום (חמישי) ישראל מעבירה מסר לחמאס, כי יפסיקו להכיל ויתכן כי יצאו לסבב לחימה נוסף.

המסר מגיע בעקבות הפרחת הבלונים מרצועת עזה לעבר שטחה של ישראל, כשעד כה לפחות 8 שריפות פרצו היום בעוטף. זהו היום השלישי ברציפות בו פורצות שריפות בדרום כתוצאה מבלוני התבערה.

שלשום חיל האוויר תקף הלילה שורת יעדי טרור, אך אתמול צה"ל נמנע מלתקוף, ובדרום מיואשים ומתוסכלים, זאת אחרי שהבטיחו להם כי המשוואה תשתנה, וישראל תחזיר על שיגורי בלונים כמו שיגורי רקטות.

בינתיים במצרים, שם מנסים לנהל מגעים על הפסקת האש עוד ממבצע 'שומר החומות', מנסים לשמור על המצב ולמנוע את קריסת המשא ומתן.

המצב הוסיף להתחמם בימים האחרונים בעקבות מצעד הדגלים שהתקיים בירושלים, זאת לאחר שבוטל ביום ירושלים עקב שינוי במסלול. עד לתחילת הצעדה, חמאס העביר מסרים כי יוביל להסלמה אם יתקיים, אך עד לרגע זה לא קיימו זאת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;