1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

אזרחים נמלטים אחרי 'הקש בגג' • תיעוד מתקיפות צה"ל ברצועה

אחרי שאמש הופרחו עשרות בלוני תבערה לעבר יישובי העוטף וגרמו לשמונה שריפות, תקף הלילה צה"ל שורת יעדים של ארגון הטרור חמאס | הרמטכ"ל קיים הערכת מצב והורה על אפשרות של חידוש הלחימה | בתיעוד שפורסם נראים אזרחים נמלטים ממבנה עליו ביצעו נוהל 'הקש בגג'

אבי גדלוביץ', ח' תמוז תשפ"א 18/06/2021 07:26

לקראת הסלמה? תקיפה ישראלית, אילוסטרציה תקיפה ישראלית, אילוסטרציה צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של הסלמה אחרי שורת התקיפות הלילה ברצועה על ידי מטוסי חיל האוויר. במהלך הלילה תקף צה"ל עמדת שיגור רקטי ומתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס, זאת בתגובה ליממה נוספת של שיגור בלוני תבערה. הרמטכ"ל קיים אתמול הערכת מצב והורה להיערך לאפשרות של חידוש הלחימה ברצועה.

בתיעוד שפירסם צה"ל נראים אזרחים או פעילי טרור נמלטים ממבנה שעליו ביצעו מטוסים נוהל 'הקש בגג'. מייד לאחר מכן הותקף המבנה ונהרס כליל. תושבים בעוטף עזה דיווחו על פיצוצים עזים במהלך התקיפות. מעט אחרי חצות נשמעה אזעקת צבע אדום בקיבוץ כפר שבמועצה האזורית שער הנגב.

בארגון חמאס הגיבו הלילה לתקיפות צה"ל וטענו כי מדובר בניסיון של הממשלה בישראל להרשים את ארגוני הטרור. "ההפצצות ביעדי ההתנגדות הם אך ורק מפגן של הממשלה החדשה שנועד לשפר את המורל של החיילים שקרסו מול מתקפות ההתנגדות במערכה האחרונה", טענו בחמאס.

בארגון הוסיפו כי "אם ישראל תבצע מעשה טיפשי כלשהו ותפגע בעם או בהתנגדות הפלסטינית, אזי, ההתנגדות ובראשה גדודי אל-קסאם, יהיו המגן של אנשינו והמקומות הקדושים".

מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו במרחב העיר עזה ובח'אן יונס עמדת שיגור רקטי ומתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס. "התקיפה בוצעה בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל", נאמר בהודעת הצבא.

הרמטכ"ל קיים מוקדם יותר אתמול הערכת מצב ובה הנחה על הגברת המוכנות והערכות צה"ל למגוון תרחישים הכוללים גם את חידוש הלחימה למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה. "צה"ל ימשיך להשמיד יכולות ותשתיות צבאיות של ארגון הטרור ורואה בחמאס אחראי לנעשה", נמסר מדובר צה"ל.

גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי במידה וחמאס לא ירסן את מפריחי הבלונים, לא יהיה מנוס מכניסה למערכה חדשה. הפעולה בעזה, במידה ותצא לפועל, צפויה להיות חזקה בהרבה מהתקיפות האחרונות. למרות הניסיונות לייצר הרתעה מול ארגוני הטרור ברצועה וליצור משוואה חדשה מול חמאס, טרור הבלונים שמצית את עוטף עזה ממשיך במלוא המרץ.

במהלך היממה האחרונה פרצו לפחות שמונה שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה. מכבאות והצלה מחוז דרום נמסר כי לוחמי האש פעלו בגזרת עוטף עזה בכיבוי השריפות שפורצות בעקבות שיגור בלוני התבערה והם עושים מאמצים להשגת שליטה מלאה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תמונות מהארכיון.. בנט ממשיך בנתיים את מדניות ביבי הקלוקלת והרופסת..  (ל”ת)


  2. איך הורביץ אישר את זה בקבינט??? איך עבאס הסכים?  (ל”ת)

    אילוז

;