1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט ונתניהו סיכמו על תאריך היציאה מבלפור

אחרי שבוע בו דובר ללא הרף על תאריך היציאה של משפחת נתניהו מהמעון הרשמי וביקרות על כך שבנט אולי מוותר במטרה לשמור על כבודו של ראש הממשלה היוצא, אמש פורסם כי בנט העביר מסר לנתניהו שעליו לפנות את המעון תוך שבועיים | הערב מדווח כי השניים סיכמו על תאריך מסודר ליציאה

יחיאל גלאי, ט' תמוז תשפ"א 19/06/2021 21:00

סוף לסאגה נפתלי בנט/בנימין נתניהו נפתלי בנט/בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90/מארק ישראל סאלם, לע"מ

אחד הנושאים המדוברים בתקשורת בשבוע החולף הייתה שהותו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ומשפחתו במעון הרשמי בבלפור גם לאחר השבעת הממשלה החדשה. רבים תהו האם בכוונת משפחת נתניהו לפנות את המעון בקרוב או אולי מחשבתם היא להמתין לנפילת ממשלת בנט-לפיד ולהתבצר במעון.

ראש הממשלה נפתלי בנט מבחינתו הודיע כבר בתחילה כי הוא מתעתד להישאר עם משפחתו בביתם שברעננה בגלל ילדיו הקטנים ומסגרות החינוך שלהם במקום, ובמקביל הוא הביע רצון לכבד את בנימין נתניהו ולא להאיץ בו לעזוב את המעון הרשמי בירושלים.

בנט זכה לביקורת על מהלך זה כשרבים בשמאל טענו בפניו כי הוא חייב להציב בפני משפחת נתניהו עובדה מוגמרת ולפנותם מהמעון הרשמי. אמש פורסם ב'חדשות 12' כי ראש הממשלה בנט העביר מסר חד-משמעי לנתניהו על-ידי גורמים כי הוא מעמיד לו דד-ליין לעזיבת המעון הרשמי: שבועיים ימים.

במקביל, בשבוע הבא יונח על שולחן הכנסת תיקון לחוק יסוד: הממשלה שלפיו ראש הממשלה היוצא יפנה את המעון הרשמי מוקדם ככל הניתן ולא יאוחר מ-14 יום מיום השבעת הממשלה החדשה. התיקון לא יחול על ראש הממשלה היוצא הנוכחי, אך יקבע נורמה עתידית.

בתוך כך, הערב מדווח כי בנט ונתניהו סיכמו ביניהם על תאריך מוסכם בו משפחת נתניהו תעזוב את המעון בבלפור. בהודעה משותפת ללשכת ראש ממשלה ולשכת יו"ר האופוזיציה נכתב: "לשכת ראש הממשלה, נפתלי בנט, ולשכת יו״ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, תיאמו היום (מוצ"ש), את מועד החילופים במעון רה"מ הרשמי ברחוב בלפור".

לפיד ההודעה, סוכם, כי יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, ובני משפחתו יסיימו את שהותם במעון עד ליום שבת, 10 ביולי 2021, א' באב תשפ״א. עוד נכתב כי "עד אז, לא יתקיימו במעון פגישות רשמיות".

"ביום ראשון, 11 ביולי 2021, ב׳ באב תשפ"א, יעבור המעון לשימוש ראש הממשלה בנט", נכתב לסיום.





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יקח לך הרבה זמן ואתה גם תפונה  (ל”ת)

  חרבנט

 2. ראוי לתת לנתניהו שבועיים להתארגנות. אח"כ יש לנתק את החשמל והמים למעון.  (ל”ת)

  דני

 3. בנט הגנב אתה לא ראש הממשלה שלי  (ל”ת)


 4. ככה זה כשראש הממשלה לשעבר הוא סמרטוט של שרה  

  אל יהוד

  • מלקקים את הפצעים הפתוחים מבנט ועדתו .. (ל”ת)


;