1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

גנץ לא מרפה מנתניהו: דורש חקירה ממלכתית

בהודעה שפורסמה הערב מטעמו של שר הביטחון נאמר כי לאחר עבודת מטה שקיים בחודשים האחרונים, החליט שר הביטחון גנץ להביא לממשלה הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות וכלי השיט | הליכוד: "גנץ ממשיך ברדיפה עיוורת נגד נתניהו והליכוד"

אהרן מילרט' תמוז תשפ"א 19/06/2021 22:20

"ממשיך ברדיפה עיוורת" בני גנץ/בנימין נתניהו בני גנץ/בנימין נתניהו צילום: תומר נויברג/יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון בני גנץ ממשיך ללכת על ראשו של שותפו לשעבר ראש האופוזיציה בנימין נתניהו והחליט להגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות וכלי השיט שנרכשו בעידן נתניהו.

בהודעה שפורסמה הערב (מוצ"ש) מטעמו של גנץ נאמר כי לאחר עבודת מטה שקיים בחודשים האחרונים, החליט שר הביטחון גנץ להביא לממשלה הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות וכלי השיט.

על פי ההודעה ועדה זו, תהיה בעלת יכולת בדיקה מעמיקה ובלתי תלויה, בניגוד לוועדה המשרדית, שניסה שר הביטחון להקים לאור התנגדות נתניהו לוועדת חקירה ממלכתית.

עוד הוסיף גנץ כי הצעת ההחלטה תוגש בזמן הקרוב למזכירות הממשלה, לאחר סיום עבודת המטה במשרד הביטחון ותיאום עם היועץ המשפטי לממשלה שיתגבש בימים הקרובים.

שר הביטחון גנץ אמר עם פרסום הדברים: "מצפה שהפעם, כלל שרי הממשלה יתמכו בהקמת הוועדה. אסור להשאיר את סימני השאלה פתוחים, ויש להסיק מסקנות רוחביות. אין להסתפק בהליך הפלילי מול הפרשה הביטחונית החמורה בתולדות מדינת ישראל".

מהליכוד נמסר בתגובה: "בחודשים האחרונים בני גנץ אמר עשרות פעמים בתקשורת שאין שום סיבה לחקור את פרשת הצוללות הממוחזרת מפני שאפילו היועץ המשפטי לממשלה 'לא מצא לנכון לפתוח בחקירה ואני מסתפק בזה'. מה נשתנה עכשיו כשגנץ מחליט לגרור את מערכת הביטחון לויכוח פוליטי? מצער שגם אחרי שסרקו את הפרשה במסרקות ברזל ולא מצאו דבר ואחרי שבכירי המל״ל לשעבר העידו שלא נפל רבב ברכש הצוללות וכלי השיט, גנץ ממשיך ברדיפה עיוורת נגד נתניהו והליכוד".

מ'כחול לבן' נמסר בתגובה לליכוד: "נראה שבליכוד צריכים להתעדכן לגבי מה אמר גנץ בחודשים האחרונים. ראש הממשלה והליכוד מנעו את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לאורך השנה האחרונה, וכעת הגיע הזמן להביא את הנושא לבדיקה מעמיקה, כדי שלעולם לא תתרחש פגיעה בביטחון ישראל"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. משתפי"ם אמרו שהוא בקש לחקור את מסמכי הקורונה  (ל”ת)


  2. אצל מי אתם עובדים שאתם משקרים מה גנץ בקש לחשוף  


  3. מדינת ישראל לא הפקר אם צריך חוקרים  (ל”ת)


  4. המימד החמישי  


;