1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

עימותים קשים: שוטרים ואזרח נפצעו; ניידות הוצתו

בעקבות חשד לירי בחתונה ביישוב דיר אל אסד שבגליל, פרצה התפרעות קשה במקום, שבמסגרתה נורו יריות - 3 שוטרים ואזרח נפצעו | השר לביטחון הפנים: "אין שום הצדקה לאלימות מכל סוג שראינו היום"

יאיר כלפהט' תמוז תשפ"א 19/06/2021 22:15

"אירועים קשים ביותר" מהומות בדיר אל אסד מהומות בדיר אל אסד צילום: באדיבות המצלם

עימותים קשים פרצו היום (שבת) ביישוב דיר אל אסד שבגליל, שבמהלכם נפצעו שלושה שוטרים באורח קל ואזרח אחד באורח קשה, הוצתו ניידות ונגנב ציוד משטרתי.

ההתפרעות החלה לאחר שכוחות המשטרה הגיעו לחתונה בעיר, בעקבות דיווח על ירי באירוע. המשטרה טוענת כי השוטרים שהגיעו למקום, הותקפו על ידי חוגגים ותושבים נוספים.

כדי להגן על עצמם, השוטרים ירו באוויר ובתגובה לכך המתפרעים הציתו ניידות ששהו בסמוך למקום, שבמקביל פורעים אחרים פרצו לניידות אחרות וגנבו ציוד משטרתי. בעקבות כך, כוחות גדולים הגיעו למקום במטרה להשיב את הסדר.

במהלך העימותים, נורו יריות, ושלושה שוטרים נפצעו באורך קל כתוצאה מאלימות. בנוסף, אזרח בן ארבעים ושלוש נפצע באורח קשה מירי.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב התייחס לתקרית ואמר: "אירועי השבת בדיר אל-אסד קשים ביותר. אני נמצא בקשר רציף עם מפכ״ל המשטרה ושאר הגורמים ומקבל עדכונים שוטפים על הנעשה במהלך הארוע ואחריו".

השר הוסיף ומסר: "ביקשתי מהמפכ"ל לערוך תחקיר מהיר ולהגיש לי את מסקנותיו תוך 24 שעות. מח״ש, כמובן, תקיים חקירה עצמאית. אין שום הצדקה לאלימות מכל סוג שראינו היום. בוודאי לא לירי אלא במקרה של הצלת וסכנת חיים. תושבי דיר אל-אסד שהגנו על השוטרות שהותקפו בשטח וחילצו אותן, ראויים לשבח ולציון. אני קורא לשמירה על השקט ולהרגעת הרוחות".

מהומות בדיר אל אסד מהומות בדיר אל אסד צילום: באדיבות המצלם

מהומות בדיר אל אסד מהומות בדיר אל אסד צילום: באדיבות המצלם

מהומות בדיר אל אסד מהומות בדיר אל אסד צילום: באדיבות המצלם

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. דיר אל אסד  


  2. המשטרה מזמן איבדה את האמון ! ההפקרות שהיתה בלוד ובשאר הערים שהשוטרים לא מתפקדים ואף אחד לא חוקר למה לא פעלו כפי שמצופה מהם,ואף אפשרו לפורעים לשרוף תחנות משטרה וניידות דבר שפגע בסמלי שלטון ונותן להם את האומץ להמשיך להתפרע גם היום.צריך להקים ועדת חקירה ממשלתית  (ל”ת)


  3. אז בשביל מה נותנים נשק לשוטרים? כדי לקבל מכות ואבנים מערבים???  (ל”ת)


;