1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

בן חיים הגיע לאולפן של אמנון לוי והטונים עלו

לאחר המאמר שפרסם הבוקר אמנון לוי ובו תקף בחריפות את חברו לערוץ, הדוקטור אבישי בן חיים הוגה תאוריית 'ישראל השנייה', הגיע האחרון לאולפן כדי לנסות ולהציג את התיאוריה שלו, אולם הטונים עלו והראיון נגמר בפיצוץ | צפו בסערה

יחיאל גלאי, י' תמוז תשפ"א 20/06/2021 22:00

צפו בסערה אמנון לוי ואבישי בן חיים אמנון לוי ואבישי בן חיים צילום: צילום מסך

המאמר הבוקר של העיתונאי אמנון לוי ב'ידיעות אחרונות' בו תקף בצורה חריפה את העיתונאי אבישי בן חיים עורר סערה רבה, ולבקשת בן חיים, לוי הזמין אותו לאולפן כדי לדון על המאמר יוצא הדופן.

במאמר עצמו תקף לוי את בן חיים על כך שבתאוריה אותה הוא פורס מבוקר עד ערב ובה הוא טוען בין היתר כי 'ישראל הראשונה', השבעה והלבנה השתמשה באלימות לגאלית (משפט) כדי להדיח את נבחר 'ישראל השנייה' שמגולם על-ידי בנימין נתניהו.

"אבישי הוא ביביסט. מאוהב בביבי אהבה עיוורת", כתב אמנון לוי והסביר כי "מותר לו, למרות שזה מוזר לעיתונאי לאהוב ככה בלי מעצורים פוליטיקאי. מה שאסור הוא לקחת את המאבק המזרחי הצודק ואת ישראל השנייה ולכרוך אותם כגלגל הצלה סביב מותניו של נאשם בפלילים, החשוד בעבירות החמורות ביותר המיוחסות לפוליטיקאי. שוחד מרמה והפרת אמונים".

לוי טען כי "לאט לאט הבנתי שאבישי חברי הטוב מזהם את המאבק החברתי כולו על ידי כריכתו בהאשמות נגד ביבי. הוא עלול להשאיר אחריו אדמה חרוכה בכל הקשור לשיח המזרחי. איש לא יתייחס עוד ברצינות למונחים כמו הגמוניה, ישראל השנייה או המאבק המזרחי".

הערב (ראשון) הוזמן בן חיים לתכניתו של לוי כדי לדון על התאוריה והמאמר התוקפני, אך מהר מאוד השיחה בין השניים עלתה לטונים צורמים במיוחד.

"אתה טעון עלי ואני עליך" פתח לוי את השיחה עם בן חיים, אך הדגיש כי "אנחנו חברים". בן חיים מצידו חייך ואמר לאמנון, "אני לא דיברתי עליך כלום". כאן הסביר לו לוי עד כמה לדעתו הוא פוגע במאבק האמיתי והצודק של הציבור המזרחי בישראל שמופלה לרעה עד היום. 

"הדבר שהכי קומם אותי במה שאתה עושה, זה הניסיון, שהוא חלק מהקלאסיקה של הדיכוי, לטעון שאני מדומיין ואין לי נתונים לתאוריה שלי", אמר בן חיים. לוי טען שלא זו הייתה כוונתו במאמר, אך בשלב זה החל בן חיים לפרט את עיקרי התאוריה שלו.

בן חיים הסביר כי התאוריה שלו כעת מתגשמת אחד לאחד. לדבריו הוא חזה שהקטגוריות הפוליטיות ישתנו ובמקום ימין ושמאל המאבק יהיה ישראל הראשונה נגד השנייה. לדבריו כפי שחזה נסיכי ליכוד יחד עם אנשי ציונות הדתית יחצו את הקווים לעבר ישראל הראשונה. "היית צריך להזמין אותי ולהחמיא לי על כך שחזיתי נכון וכן למערכת שהעזה לשדר את דברי", אמר בן חיים ללוי.

"אתה פוגע במאבק המזרחי שחשוב לך, שחשוב לי", הטיח בו לוי. בן חיים מצידו התגונן וטעם לבן חיים שסוכם כי יותר לו לדבר ולהציג נתונים. כאן החלו הטונים לעלות. בן חיים מצידו טען שהוזמן כדי להציג נתונים שיוכחו את גרסתו, לוי מנגד אמר כי זה לא מה שטען במאמר. אך כאן כבר כאמור העסק התלהט עד כדי צעקות אחד על השני.

"אתה לא מדבר לעניין", הטיח לוי בבן חיים. "לא הייתי בא אם הייתי יודע כך. זה לא מה שסיכמתי עם העורך שלך", השיב בן חיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל מבוים - שיטה מצוינת להעלות את הרייטינג..  (ל”ת)


 2. דוקא אמנון צודק הפעם הוא רוצה לשאול שאלות והפרענק עם הקוקו מתחמק כי הו צריך לנאום את הנאומים המטמטמים שלו  (ל”ת)


 3. אמנון לוי כל חייו אסקופה נדרסת כדי לרצות את האליטות  

  גבי

  • אמנון לוי - גלגול של היטלר ימח שמו (ל”ת)

   אדולף אברמוביץ

  • אמנון לוי אסקופה נדרסת 

   דוד

 4. סערה בביצה.  (ל”ת)


 5. אבישי איש מיוחד  (ל”ת)

  שניה

 6. בלה  


 7. כמה שנאה באמנון לוי!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  שלומי

  • אמנון לוי - סותם פיות שקרן ונוכל נאלח... (ל”ת)

   הפנים השקריותש ל אמנון

 8. שמע אבישי חתיכת תותח, עשה מאמנון דג אמנון שבלע את הלשון, אבישי מגיע עם נתונים חותכים, ואמנון מתפתל עם טיעונים דמגוגים נמוכים, המציאות באולפן היה פרדוקס מטורף נציג ההגמונייה דיבר פופוליזם ונציג ישראל השנייה דיבר תכלס נתונים ועובדות. אבישי אתה גאווה לאומית..  

  שיחק אותה בגדול

 9. אמנון לוי - בושה וחרפה. אבישי בן חיים - אדיר!  

  בועז עמיהוד

 10. אמנון תינוק שנשבה אצל הפאשיסטים הסמולנים. הבוזבוזים מה זה מרוצים. העיקר לקרע הספרדים האצילים היהודים האמיתיים. אין כמו ביבי נקודה. ביבי זה יהודי אמיתי כמו הספרדים. אצל האשכנזים אין הרבה כאלה  (ל”ת)


  • עוד גזען במסווה של נופת צופים (ל”ת)

   זונדל פעטשגעבער

 11. הגימטריה של ר.ת שמות יו.ר המפלגות של ממשלת זדון בנט לפיד ימח שמם אמן היא עמלק. ככה: סער ליברמן לפיד הורוביץ גנץ בנט מיכאלי עבאס שר.י אמן. יוצא סללהבגמ"ע=240=עמלק בדיוק בדיוק ממשלת בנט זה עמלק כנסו חשבון מדהים  

  אין כמו ביבי. אמנון סמולני נתעב

 12. אז מה נגמר עם ההגמוניה  (ל”ת)


 13. כל מילה של אבישי בן חיים נכונה🙏🏻🙏🏻🙏🏻  (ל”ת)


 14. תכלס' אנמנון לוי מהלבל את המח  


 15. אי אפשר לנהל שיחה כשאבישי מנסה להסביר ואמנון תוקע את כל הנושא  (ל”ת)


 16. ״אלימות ליגאלית (משפטית)״ מושג יפה שיש בו מידה רבה של צדק.  

  יהושע

 17. הבל הבלים  

  יוליש טיטוש

  • מפגר. ישראל השניה הוא כל מי שאינו חונטה אשכנזי חילוני (ל”ת)

   מישי

  • ניכר שאתה  


 18. צדקו גדולי ישראל לפני השואה, כאשר אסרו על החרדים לרדת לארץ ישראל...  

  שריר

 19. אבישי התעלה על עצמו אמנון פשוט יודע רק לצעוק  


 20. אמנון חלול ונבוב  (ל”ת)

  שוקי דורון

 21. בן חיים לא מסוגל לענות בצורה עניינית ובורח לפרוצדורה. סיכמתי עם העורך...  (ל”ת)

  בן חיים שחרר.

  • קודם שיתן לו לסיים משפט! (ל”ת)

   מישי

 22. ליברמן  

  מיבין

 23. היהודים האשכנזים סבלו וסובלים מהאליטות הבולשביקו ציוניות (שספק אם הם יהודים בכלל) פי כמה יותר מהמזרחים שחלקם כלבי שמירה של האליטות האלו! תפסיקו כבר לזהות את האליטות האלו עם אשכנזים כמו שהערבים מזהים את הציונות עם יהודים!! הזיהוי הזה מעיד על אינטליגנציה מאד נמוכה!!  (ל”ת)


 24. אמנון מתפוצץ שהמזרחן שמולו מגלה את האמת  

  אמנון הבכיין

 25. אמנון לוי גלגולו של אחיתופל....  (ל”ת)

  אדולף אברמוביץ

 26. כמה צבוע אמנון לוי  

  דוד

;