1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

תחנת הכוח הגרעינית של איראן הושבתה בגלל מצב חירום

תחנת הכוח הגרעינית היחידה של איראן שממוקמת בנמל בושהר, עברה השבתת חירום זמנית בלתי מוסברת, כך דיווחה הטלוויזיה הממלכתית | מדובר בכור שהופעל על ידי רוסיה בשנת 2011

יענקי פרבר, י' תמוז תשפ"א 20/06/2021 23:31

הודעה רשמית כור גרעיני, תקיפה, כור pixabay

תחנת הכוח הגרעינית היחידה של איראן שנבנתה על ידי רוסיה עברה 'השבתת חירום זמנית', כך דיווחה הטלוויזיה הממלכתית ביום ראשון.

גורם מטעם חברת האנרגיה החשמלית הממלכתית, Gholamali Rakhshanimehr, אמר לטלוויזיה הממלכתית האיראנית, כי כיבוי מפעל תחנת הכוח בבושהר החל בשבת ויימשך "בין שלושה לארבעה ימים". לדבריו, המצב עלול להוביל להפסקות חשמל, הוא לא פירט מעבר לכך, אך זו הפעם הראשונה שאיראן מדווחת על השבתת חירום של המפעל, הממוקם בעיר הנמל בושהר, המקום הופעל לראשונה בשנת 2011 בעזרת רוסיה. כך דיווחה סוכנות הידיעות AP.

הכור מייצר כ-900 מגה וואט חשמל ליום, שהם פחות משני אחוזים מהצריכה האיראנית. המדינה כבר מתמודדת עם הפסקות חשמל יומיות מכיוון שצריכת הקיץ הגיעה לרמות חסרות תקדים והתשתית המיושנת לא יכולה להתמודד עם זה.

בחודש מרץ, בכיר המשטר בנושא הגרעין, מחמוד ג'אפארי, אמר כי המפעל עשוי להפסיק לעבוד מכיוון שאיראן אינה יכולה לרכוש עבורו חלקים וציוד מרוסיה בגלל סנקציות שהטילה ארה"ב בשנת 2018. מאז חודש אפריל מתנהל משא ומתן בין איראן וארה"ב להחייאת הסכם הגרעין משנת 2015, אשר יפחית את הסנקציות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;