1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נתניהו תוקף: התליין מטהרן לא ציפה למתנה כמו ממשלת השינוי

ברקע המשבר בקואליציה סביב חוק האזרחות, יו"ר האופוזיציה נתניהו תקף היום את התחייבותו של שר החוץ לפיד לביידן שלא להפתיע את ארה"ב בפעילות נגד איראן; "התחייבות שפוגעת בליבת הביטחון שלנו" | בנוסף טען: "החלפת ממשלת לפיד-בנט זה עניין של פיקוח נפש"

יאיר כלפה, י"א תמוז תשפ"א 21/06/2021 15:40

"החלפת הממשלה - פיקוח נפש" נתניהו בישיבת סיעת הליכוד נתניהו בישיבת סיעת הליכוד צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

נדמה שיו"ר הליכוד בנימין נתניהו התרגל מהר מאוד לתפקידו החדש כיו"ר האופוזיציה ובישיבת הסיעה הוא תקף היום את ממשלת השינוי ואת מדיניותו של לפיד, בה התחייב שלא להפתיע את ארה"ב בנושא האיראני.

"בראש הממשלה בפועל יאיר לפיד התחייב, למזכיר המדינה האמריקני, על מדיניות ״אין הפתעות״ בעניין איראן", פתח נתניהו בישיבת סיעתו. "זוהי התחייבות ישראלית מדהימה שפוגעת פגיעה חמורה בליבת הביטחון הלאומי שלנו".

הוא המשיך: "אם בגין היה מתחייב למדיניות ״אין הפתעות״, לא היינו משמידים את הכור הגרעיני בעיראק. במשך 15 שנותיי כראש ממשלת ישראל נתבקשתי על ידי ידידינו האמריקניים לתת התחייבות כזאת פעמים רבות. תמיד סירבתי".

"לפעמים עדכנתי אותם מראש על פעולות שבכוונתנו לעשות, ופעמים רבות לא עדכנתי אותם. אבל מעולם - מעולם - לא התחייבתי להודיע מראש על כל פעולותינו", טען.

"לא חלפו יותר משלושה ימים מאז כינון ממשלת השמאל המסוכנת, ראש הממשלה בפועל, יאיר לפיד, ויתר על עיקרון מקודש זה של ביטחוננו ועצמאותנו", תקף נתניהו והוסיף, "בנט וראש ממשלתו לפיד הפקיעו מידי מדינת ישראל את חופש הפעולה לפעול ללא דיווח מקדים נגד משטר האייתולות בטהראן ונשק ההשמדה שהוא מפתח נגדנו".

"אני לא יכול לחשוב על מסר יותר חלש ויותר רופס לאויבינו באיראן. אני לא יכול לחשוב על מתנת כניסה טובה יותר לתפקיד שהיה יכול לבקש התליין מטהראן", תקף.

נתניהו המשיך: "מעכשיו הוא וחבריו למשטר יודעים שאפשר לישון בשקט - אין הפתעות! מעכשיו ממשלת ישראל החדשה חייבת לתאם בפועל כל פעולה נגד הגרעין האיראני עם הממשל בוושינגטון".

"החלפת ממשלת לפיד-בנט היא משימה לאומית ראשונה במעלה. זה לא עניין פוליטי, זה עניין של ביטחון המדינה, של פיקוח נפש. ואנחנו, חבריי כאן וכל האופוזיציה, נעשה הכל כדי להחליף את הממשלה הזאת - וכמה שיותר מהר", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שקרניהו  

  נורי

  • ואיך יודעים שאתה משקר? כשאתה פותח את הפה - ויפתח... את פי האתון... (ל”ת)


  • בוטים!!! 


  • אתה כנראה שייך לכיפת השקל  

   777

 2. אמר מממן החמאס, מאשר צוללות למצרים ו F35 לאמירויות  (ל”ת)

  דן

  • הציבור מתחיל להיגמל מאלוף הנאומים שרק מדבר 

   לא...הציבור מתפכח

 3. מה נתניהו עשה חוץ מנאומים?  

  ס.ג.

 4. ביבי המלך  

  דוסיט

 5. כל עוד שאין תמיכה בחוק האזרחות זה מראה שהכל פוליטי  (ל”ת)

  תמשיך לגלגל עיניים

 6. ביבי המלךךךךךך  

  דוסי

 7. ביבי תלה את כולנו לידו באופוזיציה  

  מיקי

;