1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הג'וב החדש אליו מכוונת עומר ינקלביץ'

לפני מספר ימים אמרה השרה לשעבר עומר ינקלביץ' "בחרתי לקחת כעת פסק זמן מהחיים הפוליטיים, אבל ממש לא פסק זמן מהעשייה הציבורית למען עם ישראל", הבוקר מתקבל הדיווח על התפקיד החדש בו היא חושקת 

אהרן מילרי"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 11:50

תחליף את הנשיא? אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

נשיאה ה-11 של מדינת ישראל, יצחק (בוז'י) הרצוג, ייכנס בשבועות הקרובים לתפקידו באופן רשמי, וכבר נפתח המירוץ לזכות בתפקיד היוקרתי בו כיהן עד זכייתו במירוץ לנשיאות, תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית.

על פי הדיווח הבוקר (שלישי) ב'גלובס' יושב ראש מפלגת 'כחול לבן' שר הביטחון בני גנץ מקדם את מינויה של שותפתו לדרך השרה לשעבר עומר ינקלביץ לתפקיד הנחשק. ינקלביץ' כזכור הייתה אמונה על משרד התפוצות, תפקיד הנושק לפעילות הסוכנות היהודית.

ב'גלובס' הוסיפו וציטטו את דבריה של ינקלביץ' בטקס חילופי השרים לפני מספר ימים אז רמזה על התמודדותה לתפקיד: "בחרתי לקחת כעת פסק זמן מהחיים הפוליטיים, אבל ממש לא פסק זמן מהעשייה הציבורית למען עם ישראל".

ינקלביץ' הוסיפה ואמרה: "אני יודעת שבכל מקום אליו אגיע בהמשך, אהיה נאמנה לשליחות שקיבלתי עליי כאן במשרד, למען החיבור בין ישראל לתפוצות, וכן לתהליך הפנימי כאן במדינת ישראל שמקדם אוכלוסיות פריפריאליות ונותן להן הזדמנות שווה".

עד כה הודיעו על התמודדותם לתפקיד, גם הקונסול לשעבר דני דיין, הזוכה לתמיכת 'תקווה חדשה', והוא בעל קשרים רבים עם יהודי התפוצות בכלל וארה"ב בפרט. בנוסף מתמודדים על התפקיד חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד', ושגריר ישראל לשעבר באו"ם דני דנון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא חרדית , דתית  


  2. שרה רפורמית אולי  (ל”ת)


;