1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

מה עומד מאחורי התדרוך של לפיד?

שר החוץ ערך תדרוך ראשון לשדולה אמריקנית המקדמת קשרים בין המדינות. אולם, התברר שהארגון המדובר הוא דווקא של יועצו מרק מלמן | לפיד אתמול: "במקום לדאוג למדינה, הממשלה הקודמת דאגה רק לעצמה ולמקורביה"

יענקי פרבר, י"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 13:12

נאמן למקורביו ח"כ יאיר לפיד ח"כ יאיר לפיד צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר החוץ יאיר לפיד ערך אמש (שני) תדרוך ראשון לשדולה אמריקנית המקדמת את קשרי ארה"ב עם ישראל. ואולם, הארגון שבו מדובר הוא דווקא זה של יועצו הפוליטי הוותיק והסוקר הבכיר שלו, מרק מלמן. כך מפרסם הבוקר אריאל כהנא ב"ישראל היום".

השדולה, "הרוב הדמוקרטי למען ישראל", אף התגאתה בהודעה מטעמה כי "הייתה זו השיחה הראשונה של לפיד עם ארגון אמריקני מאז נכנס לתפקידו לפני קצת יותר משבוע".

מארק מלמן, מבכירי היועצים הפוליטיים בארה"ב, פועל בהתנדבות זה מספר שנים לחיזוק הקשרים של המפלגה הדמוקרטית עם ישראל. על רקע המתיחות בין נתניהו לבין רבים במפלגה זו, הוא הקים את שדולת "הרוב הדמוקרטי למען ישראל".

עם זאת, הבחירה של לפיד, לבחור דווקא בארגון שהוא קשור באופן אישי, פוליטי וכלכלי לעומד בראשו נראית תמוהה. בארה"ב פועלים ארגונים רבים, חזקים יותר ו-וותיקים יותר, לקידום קשרי שתי המדינות, ביניהם איפא"ק, הפדרציות היהודיות, ועידת הנשיאים, ועוד.

חשוב להוסיף שלפיד אמור להיפגש בקרוב גם עם נציגי שדולת איפא"ק ונועד עם נציגי שדולת CUFI.

כזכור, רק אתמול, ביום הפגישה עם מלמן, אמר לפיד כי פעולות הממשלה יתנהלו בשקיפות מלאה: "במקום לדאוג למדינה, הממשלה הקודמת דאגה רק לעצמה ולמקורביה. אני קורא מפה לציבור לגלות סבלנות. אנחנו נבנה מחדש, וטוב יותר, את מערכות המדינה, אבל זה לא יקרה ביום וגם לא בחודש. זה תהליך. התהליך הזה ינוהל בשקיפות, באורך רוח, באופן מאוזן, ובלי שיקולים פוליטיים".

מטעמו של השר לפיד נמסר: "אחת המטרות העיקריות של שר החוץ, יאיר לפיד היא חיזוק היחסים עם הדמוקרטים בארה״ב, מאז שהתחיל את תפקידו נפגש עם הארגונים המובילים וימשיך לשוחח עם ארגונים רבים נוספים. לאחר הזנחה של שנים השר ינצל כל ערוץ תקשורת עם הדמוקרטים למען הביטחון הלאומי של ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תפסיק לחלק ציונים, תתחיל לעבוד, בינתיים חוץ מדיבורים לא רואים כלום, הדבר היחיד שעשיתם זה הקמת ועדת חקירה לאסון מירון  

  צבי

 2. מכין לעצמו אליבי למה הממשלה הזאת נכשלה  (ל”ת)

  יואל

 3. חלאה ממש חלאת אדם ובזוי עם  (ל”ת)


  • בין אדם וחברו 


  • דפוק 


 4. חריין  


;