1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מסיע הגופות מהמרכז התווכח עם השוטר: מת נחשב כנוסע?

נהג שנסע ברכב מסחרי על כביש החוף בנתיב המיועד לשני נוסעים, נעצר על ידי שוטר תנועה בצד הדרך וקיבל קנס של 500 ש"ח. הנוסע הנוסף לא היה בין החיים, אך הנהג טען להגנתו: בחוק לא רשום אם הנוסע הנוסף צריך להיות חי או מת

יוסי שטארק, י"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 16:29

אחד הדוחות הביזאריים משטרת תנועה. אילוסטרציה משטרת תנועה. אילוסטרציה צילום: משה שי Flash90

תושב מרכז הארץ, שמסיע גופות באישור במכוניתו לצורכי טהרה וקבורתם בבתי עלמין ברחבי הארץ, נסע לפני כמה ימים בכביש 2 לכיוון חולון, ונסיעתו הסתיימה באחד הדוחות הכי ביזאריים שחולקו לנהג בישראל.

באתר 'מאקו' דווח על התקרית הפיקנטית. היה זה כאשר הנהג נסע בנתיב המיועד לשני נוסעים ומעלה, ולכן כאשר הבחין בו שוטר תנועה המשרת ביחידת האופנוענים של אגף התנועה וראה רק אותו ברכב המסחרי, הוא אותת לו לעצור בשולי הכביש.

הנהג לא הבין מדוע נעצר והשוטר הוותיק הסביר לו שהוא נסע בניגוד לחוק בנתיב שלא מיועד לו, ולכן יקבל ממנו דו"ח על סך 500 שקלים. באותו רגע השוטר שמע את התירוץ הכי ביזארי למניעת קבלת הקנס - הנהג טען שהוא לא נסע לבד כי איתו ברכב הייתה גופה המיועדת לקבורה.

צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

הנהג המשיך להסביר לשוטר שגופה היא בגדר נוסע לכל דבר ועניין, כך שהוא לא הפר את החוק. "אני הייתי עם עוד נוסע, אמנם הוא מת אבל עדיין הוא נוסע. בחוק לא רשום חי או מת לכן אני לא רואה הצדקה לדו"ח הזה", אמר הנהג לשוטר.

השוטר לא השתכנע והגיש לו את הקנס. "בבדיקה נמצא כי במטען של הרכב גופה של אדם מת ולטענת זה הנוסע שלו ואי לכך לא בוצעה העבירה. לנהג הוסברה מהות העבירה", כתב השוטר בדו"ח.

על הנהג לשלם את הדו"ח עד 90 יום אחרת הסכום יעלה ל-750 שקלים. במידה והנהג יחליט לערער על הדו"ח, בית המשפט יצטרך להכריע בסוגיה האם אדם מת אכן נחשב נוסע או לא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מת לא היה חגור כמחויב בחוק, לכן הקנס מוצדק  (ל”ת)

  שוטר צודק

  • שטויות 

   יהודי

  • הוא דווקא כן היה חגור מדאי טוב (ל”ת)


 2. עצוב  


 3. זו בדיוק בעיית השוטרים בעלי רגשי הנחיתות או שמעון הגדלות שלא מבינים  

  אמיתי

 4. וגם מצטרף למניין?  

  אפי

 5. הוא היה צריך להגיד שהוא מת עכשיו באמצע הדרך  (ל”ת)

  מוטי

 6. ישראלי אוטנתי בושה למדינה  (ל”ת)

  שמואל הררי

 7. לרכב קוראים "רכב ל:הובלת נפטרים" ולא רכב להסעת נפטרים וע"כ ע"פ החוק אינו נוסע אלא כ'חפץ'!  (ל”ת)

  הצפוני

;