1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מי תלה 'מודעת שקית' לחרדים בלשכת הגיוס?

חרדים שהגיעו היום ללשכת הגיוס - מדור בני ישיבות תל השומר, נתקלו במודעה מוזרה ומתריסה שנכתבה על שקית ניילון: "לחרדים היום אין באפשרותנו לקבל קהל. עמכם הסליחה". 'בחדרי חרדים' בירר מי כתב את המודעה

יוסי שטארק, י"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 19:49

מהומה על לא מאומה המודעה שנתלתה על שקית הניילון בלשכת הגיוס - מדור בני הישיבות תל השומר המודעה שנתלתה על שקית הניילון בלשכת הגיוס - מדור בני הישיבות תל השומר צילום: צילום מסך

חרדים שהגיעו היום (שלישי) ללשכת הגיוס - מדור בני ישיבות תל השומר, נתקלו במודעה מוזרה שנכתבה על שקית ניילון: "לחרדים היום אין באפשרותנו לקבל קהל. עמכם הסליחה".

המקום היה סגור ואף אחד לא ניגש לממתינים. תיעוד מהסיטואציה ומהמודעה המוזרה עורר סערה ברשת והיה נדמה שמדובר בהתנכלות או בהתעלמות בוטה מהצעירים החרדים שמבקשים לקבל דיחוי.

למרות הזעם הציבורי, ל'בחדרי חרדים' נודע כי התקיימה היום פעילות יחידתית רשמית ב'מיטב' (היחידה הצבאית המופקדת על ביצוע הליכי המיון והשיבוץ של כלל המיועדים לשירות ביטחון והחיילים בצה"ל) והיחידה לא נתנה מענה גם בשאר המקומות, ולא רק לחרדים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי קודם לכן נתלתה מודעה רשמית של המדור, עליה נכתב: "היום לשכת הגיוס לא תפעל. עמכם הסליחה", אך ככל הנראה היא נפלה ואחד הפונים שהגיע למקום ושמע שאין קבלת קהל - כתב מודעה על שקית ניילון כדי לעדכן את הבאים אחריו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדור בני הישיבות פועל בתיאום מלא מול הישיבות וועד הישיבות, אשר עודכנו מראש כי לא תתקיים היום פעילות במדור".

"נדגיש כי קבלת הקהל במדור נעשית על ידי זימון רשמי מראש למדור, ולמועד 22 ביוני לא נשלחו זימונים כלל. לא ניתן להתייחס למקרים בהם מלש״בים מתייצבים ללא זימון וללא תיאום מראש".

בעניין 'מודעת השקית' הגיב דובר צה"ל: "באשר לשקית עליה נכתב הכיתוב, נציין כי מדובר בחלון חיצוני, מחוץ למדור ולשכת הגיוס. השקית לא נתלתה על ידי נציגי היחידה והמדור", לשון התגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מזעזע  (ל”ת)


 2. ב ו ש ה ו ח ר פ ה  

  שאלתיאל

 3. אתם חושבים שהחרדים מפגרים ומפרסמים יחץ של הצבא  (ל”ת)

  שע

 4. תגידו, למה זה מתריס, באמת לא הבנתי.  

  מג"ן

;