1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

לפיד הודיע: השר לשעבר ימונה לקונסול בניו יורק

שר החוץ לפיד ימנה את שר התיירות לשעבר אסף זמיר 'מכחול לבן' לקונסול הכללי של ישראל בניו יורק | זמיר: "תקופה זו של כינון ממשלים חדשים בארה"ב ובישראל טומנת הזדמנות ואחריות גדולה במילוי התפקיד וכולי ציפייה לקראתו. חיזוק מעמדה של ישראל"

צביקה סגל, י"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 20:26

ויתר על החלום? אסף זמיר אסף זמיר צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר החוץ יאיר לפיד הודיע הערב (שלישי) כי ימנה את השר לשעבר אסף זמיר לקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, זאת במסגרת סבב המינויים קל החוץ החדש. זמיר, שר התיירות לשעבר וסגן ראש עיריית תל אביב בעברו, אמריקאי לשעבר שגדל בארה״ב, בוגר אוניברסיטת תל אביב בלימודי משפטים.

שר החוץ לפיד אמר לאחר המינוי: "לאחר תקופה ארוכה מידי, ללא קונסול בניו יורק אני שמח למנות את אסף זמיר לקונסול, לאסף יכולות מקצועיות ואנושיות שייצגו את מדינת ישראל בכבוד וגאווה".

"מודה לשר החוץ לפיד על האמון. מתרגש וגאה לייצג את מדינת ישראל ואזרחיה", אמר הקונסול הנבחר אסף זמיר.

זמיר הוסיף כי "תקופה זו של כינון ממשלים חדשים בארה"ב ובישראל טומנת הזדמנות ואחריות גדולה במילוי התפקיד וכולי ציפייה לקראתו. חיזוק מעמדה של ישראל, היחסים הדו מפלגתיים והקשר עם הקהילות היהודיות בארצות הברית הם אתגרים חשובים ומורכבים המובאים לפתחה של הממשלה החדשה ואני שמח ומלא מוטיבציה לנסות ולתרום לתהליכים הללו".

יצוין כי אסף זמיר, לשעבר סגן ראש עיריית תל אביב, התמודד בבחירות האחרונות מול ראש העיר הוותיק רון חולדאי, אך הפסיד לו. למרות זאת הוא לא ויתר על החלום וחשב להתמודד לכשחולדאי יחליט לפרוש או להתקדם לכנסת, אך כעת מתברר כי פניו של זמיר לניו יורק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עוד אוכל חינם על חשבוננו  


  2. בתגובה גנץ מודיע שהוא ממנה את השרה לשעבר ינקלביץ' לראשת קרן היסוד  (ל”ת)


;