1. עמוד הבית
 2. מחכות לאישור
 3. מחכות לאישור

תושבי בר אילן זועמים על אווירת הטרור שהשתלטה על הרחובות

הנזק שגורמים הקיצוניים שמתנגדים לרכבת הקלה בבר אילן - לציוד טכני נאמד בעשרות מיליוני שקלים | תושבים: "מדובר בכישלון מוחלט של גורמי האכיפה להשליט סדר מינימלי באזור" | גורם בעירייה: "בעקבות הוונדליזם, העבודות יתארכו"

אברמי פרלשטייןי"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 21:59

"ירושלים הופכת ללוד" הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

גל התקיפות הוונדליזם וההפגנות בירושלים נגד הרכבת הקלה מצד קיצונים, מצליח לעורר סערה ברחוב בר אילן בירושלים. אתמול בלילה שרפו הקיצוניים המתנגדים לשיפור התח"צ באזור, שלוש טרקטורים של עבודות הרכבת הקלה, במה שמצטרף לגל אדיר של וונדליזם ואלימות נגד תשתיות בעיר.

בחצי השנה האחרונה, קיצונים המתנגדים לסלילת הרכבת מארגנים הפגנות באופן יומיומי ומשבשים את התנועה בעיר. אולם בחודשים האחרונים הצטרפו להפגנות נגד מעשי וונדליזם חמורים הכוללים הצתת טרקטורים, וציוד טכני כבד. במצטבר, מעשי הוונדליזם כבר גרמו לנזקים של עשרות מיליוני שקלים.

האלימות כוללת הצתת רמזורים וארונות חשמל, פגיעה בקווי מתח, הפלת מחסומים שמטרתן להגן על הציבור מפני נפילה לבורות באזור, רדיפה אישית אלימה נגד גורמים המעורבים בפרויקט, וזריעת הרס שיטתי במרכז העיר, בנוסף להפגנות שמייצרות פקקים ברחבי העיר ומעקבות את העבודות.

כאמור, אירועי האלימות נמשכים כבר יותר מחצי שנה, כאשר הפורעים אף גרמו לסכנת נפשות חמורה כאשר יצקו בטון לתוך פסי הרכבת בתחנת שבטי ישראל בעיר, כשרק בנס נמנע אסון כבד ופגיעה חמורה בחיי אדם. לפני כמה חודשים קבוצת קיצוניים אף פרצה לאחד מבנייני עיריית ירושלים בכיכר ספרא, שברו דלתות זכוכית ואגרטלים, גרמו להרס רב ואף שפכו קיא במשרדים.

בנוסף, המוחים נוהגים להטריד מדי יום את העובדים שסוללים את המסלול החדש. במהלך אחד האירועים, נהגי משאית ושני טרקטורים נאלצו לברוח מאתר הבנייה של הרכבת באזור צומת בר אילן לאחר שקיצוניים תקפו עובדים שם והשליכו לעברם חפצים. טרקטור אחד קרע כבל חשמל גבוה כאשר נס מהמקום.

נכון להיום משטרת ירושלים מתקשה לשים יד על הפורעים ומחוללי ההרס, ותושבים באזור זועמים על אזלת היד. "ירושלים הפכה ללוד" הם אומרים. "לא יתכן שאנו מתגוררים באזור שהפך למתחם קרבות יומיומי, כאשר מידי כמה ימים פורעים מעלים באש מתחת לחלונות שלנו טרקטורים ששריפת הבנזין שלהם מייצרת עשן שחור ומסוכן שפוגע בבריאות של כולנו. מדובר גם בחילול ה' נורא כאשר יהודים המציגים עצמם כחרדים מתנהגים כפורעים ועבריינים".

"מעבר להצתות, התושבים על הציר סובלים מהעבודה שמדובר במתחם שהפך למתחם התפרעויות כאשר תושבים מבית שמש, רובם המוחלט כלל אינם תושבי האזור, שמתנגדים לרכבת הפכו את האזור שלנו לזירת כאוס" הם ממשיכים לתקוף. "המשטרה מגיבה באופן מוגבל, ולא שמענו על מעצרים משמעותיים. העובדה שהכל נמשך היא אובדן משילות מוחלט וכישלון של גורמי האכיפה להשליט סדר מינימלי באזור".

גורם בעיריית ירושלים אומר: "הנזקים לרכבת, העקיפים והישירים, נאמדים בעשרות מילוני שקלים. מי שנפגע מכך הם בראש ובראשונה התושבים שייאלצו להתמודד עם התמשכות תקופת העבודות. אנו קוראים למשטרת ישראל לפעול ללא לאות לעצירתם המיידים של הפורעים, הפוגעים באופן קשה בתושבי האזור".

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הנזק בבר אילן הנזק בבר אילן צילום: באדיבות המצלם

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נ  


  • לא הבנת? 

   מג"ן

 2. התמונות לא נראה לי מבר אילן  (ל”ת)

  ?

  • זה רחוב שפע חיים לא בר אילן 


 3. אני לא מצליח להבין?! מה אנחנו מדינה דיקטטורית? התושבים לא רוצים . נקודה! אין שום עניין להכריח העניין חייב לבוא בהסכמה!!!  (ל”ת)


  • התושבים כן רוצים, אני תושב ואני רוצה 

   המעיר לארץ

  • כמה זמן יקח לתפוס שנמצאים במדינה קומוניסטיתץ ולמי שכתב שהוא רוצה אתה אחד מאלף או שאתה בכלל לא גר באזור. (ל”ת)

   עובר אורח

 4. גם העירייה קיצונית ואלימה  


 5. בחדרי מדבר כאילו בשם התושבים, אני מכיר "מאות" תושבים פה שמתנגדים לרכבת  


 6. כתבה יח"צ של גורמי רכבות, ירושלים היא עיר הקודש, והתושבים לא רוצים רכבת הגישו התנגדות והדוקתורים לא מענין אותם מהתושבים שהציעו שהרכבת תהיה תת קרקעית פשוט  (ל”ת)


 7. נכון  (ל”ת)


 8. כן, באמת הגיע הזמן לשים אותם בכלא, זה גורם סבל יומיומי לעשרות אלפי אנשים.  

  מג"ן

 9. ה״קיצוניים״ האלו הם החרדים והיראים האמיתיים ! ובחדרי שמתיימר להיות ערוץ חרדי עוזר להסתה נגדם! חרדי אמיתי לא משתף פעולה עם המשטר הציוני הגזעני והדורסני והאנטישמי! הלוואי שכל עם ישראל היו ״ קיצוניים״ כאלו!  (ל”ת)


 10. אבל מי יודע  


 11. מי שמכם לדבר בשמינו  

  שכנה

 12. הכתבה הוא בשם התושבים שעל הציר, כלומר רמת אשכול והלאה. רוב תושבי ירמיהו + בר אילן לא רוצים את הרכבת בצורה הנוכחית.  (ל”ת)


 13. פונים לתוכנית אב במשרד התחבורה תפסיקו לבגוד בנו  


;