1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

מנכ"ל חברת תוכן ופרסום נעצר בחשד להעלמת הכנסות

מנכ"ל ירושלמי נעצר בחשד כי העלים הכנסות בגובה של כ-4 מיליון שקלים | השופט עופרי נהרי שחרר את החשוד בתנאים מגבילים | על פי החשד לצורך ביצוע העבירות ניצל החשוד הקלות מס המגיעות לו כתושב חוזר ותיק

אהרן מילר, י"ב תמוז תשפ"א 22/06/2021 23:12

שוחרר בתנאים מגבילים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

מנכ"ל חברת תוכן ופרסום ירושלמית, הובא אתמול בפני בית משפט השלום בתל אביב בחשד להעלמת הכנסות בגובה של כ-4 מיליון שקלים תוך ניצול במרמה של הפטור לתושב חוזר ותיק, בדרך של הסבת נכסים שמקורם בחברת שניהל ורישומן בחברה זרה.

מבקשת המעצר עולה כי החשוד, תושב ירושלים, הינו הבעלים של חברה העוסקת בתוכן ופרסום אינטרנטי בישראל, יחד עם עוד שני שותפים נוספים. בעקבות מידע שהגיע מפקיד שומה תל אביב 3, נפתחה חקירה בפקיד שומה חקירות תל אביב כנגד המנכ"ל בחשד כי בין השנים 2018-2013 הסב חלק מהכנסות החברה השייכות לו, בגובה של כ-4 מיליון ש"ח, לחברה זרה שבבעלותו, תוך ניצול במרמה של פטור ממס לתושב חוזר ותיק אשר הוא זכאי לו, במטרה להתחמק ממס.

במסגרת החקירה, הגיעו חוקרי היחידה לחיפושים בביתו של החשוד, של שותפיו ושל מעורבים נוספים בפרשה, וכן למשרדי החברות המעורבות, שם תפסו מסמכים רבים. בנוסף, נחקרו החשוד, שותפיו ומעורבים נוספים.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה וכן במסגרת גילוי מרצון שהגיש אחד מהשותפים, עולה כי החשוד הסב הכנסות אשר היו צריכות להיות מדווחות ולהתמסות כדין בישראל בידי קוואליטי סקור, אל חברה זרה שבבעלותו. עוד עולה כי על ההכנסות שנרשמו בדוחותיו של החשוד בשנת 2016 בלבד, בסכום מצטבר של כ-4 מלש"ח, הצהיר החשוד כהכנסות פטורות וטען כי מדובר בהכנסות מחברה זרה שהוקמה בחו"ל טרם עלה לארץ ומשכך פטורות ממס בישראל בהיותו תושב חוזר.

כבוד השופט, סגן הנשיא עופרי נהרי שחרר את החשוד בתנאים מגבילים בהם הפקדת מזומן בסך 150,000 ש"ח, התחייבות עצמית על סך 400,000 ש"ח ערבות צד ג' בסך 200,000 ש"ח.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;