1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

דואג לעתידו: הח"כ המורד יגבה את הקואליציה

בצל התנגדותו העזה לממשלה של ראש מפלגתו, עמיחי שיקלי מעוניין להשתלב בעבודת וועדות הכנסת, כמו כן שיקלי מעוניין להימנע מההכרזה עליו כ'פורש'. בתמורה לכך הוא יעניק לקואליציה רשת ביטחון ויצביע יחד איתה

אהרן מילר, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 11:17

למרות התנגדותו העזה עמיחי שיקלי עמיחי שיקלי צילום: Olivier Fitousi/Flash90

למרות התנגדותו העזה לממשלת השינוי שהקים יו"ר המפלגה שלו נפתלי בנט, ואי ההצבעה בעד הקואליציה, דיווח הבוקר (שלישי) זאב קם ב'כאן 11' כי עמיחי שיקלי מעניק גיבוי מפתיע לקואליציה שהוא כה סולד ממנה.

על פי הדיווח שיקלי יתמוך בקואליציה ויצביע כחלק אינטגרלי מהקואליציה, וייערך תיאום בהצבעות שיהיו מנוגדות לדעותיו. כך בחוק האזרחות לדוגמא הוא יצביע עם הקואליציה.

התמורה שמקבל שיקלי היא שיבוץ בוועדות שונות בכנסת כחלק ממכסת חברי הכנסת של מפלגתו, 'ימינה'. בנוסף יזכה לחסינות מול ההכרזה כ'פורש', הכרזה שתסבך אותו פוליטית בעתיד.

כזכור, לפני הקמת הממשלה פנה שיקלי בחשבון הטוויטר שלו לשותפיו בסיעת ימינה איילת שקד, ניר אורבך ועידית סילמן, "איילת, עידית וניר, חבריי לדרך, בשבועות האחרונים נוכחנו שוב כי במזרח התיכון אי אפשר לחמוק מסוגיות לאומיות וביטחוניות גם לא לרגע".

‏לדבריו, "קיבלנו השבוע עדות נוספת לחתירה המתמשכת של בג"ץ תחת סמכויות נבחרי העם. אני מפציר בכם, עמדו בהבטחות שלנו לציבור בוחרינו, אל תתנו את ידכם להקמת ממשלת שמאל". וכאמור, הוא אכן לא הצביע בעד הממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ללכת עם להרגיש בלי ...  

  ישראבלוף

 2. אפשר לעשות עליו פרסומת- להי בלי, להרגיש עם חחח  (ל”ת)


 3. מה אתם רוצים ממנו הוא לא אמר שיצביע תמיד נגד כל דבר שתביא אלא שהוא יצביע תמיד כהבנתו והוא לא מחויב להם.  (ל”ת)


 4. ''פייק שיקלי''. הוא יתמוך ועוד איך יתמוך בכל מה שירצה מורו ורבו בנט ש''ט  

  כולהו פייק

 5. הליכוד צריך לסחוף אותו פנימה!  (ל”ת)


 6. נבלה! הוא נכנע! הוא התקפל! אם הוא היה עומד איתן הוא היה מקים מפלגה עם איזה מישהו ומקבל 5 מנדטים אדם חלקלק בושה!!!  (ל”ת)

  שמואל הררי

 7. אל תוותר  


;