1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

אלקין פינק את הרשימה המשותפת בשלל תפקידים

אחרי הדיווח על ההתקפלות של עמיחי שיקלי על מנת לזכות בתפקידים בוועדות השונים, השר המקשר בין הממשלה לכנסת החל לחלק את הוועדות שנותרו למפלגות האופוזיציה | עימות בין הליכוד לרשימה המשותפת על כבשת הרש

אהרן מילר, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 16:53

מתקוטטים על כבשת הרש אחמד טיבי אחמד טיבי צילום: Hadas Parush/Flash90

הקואליציה הולכת ונרקמת, וכחלק מהתבססותה ישנן ועדות שונות המוענקות למפלגות האופוזיציה. ובצל הדורסנות הפוליטית שמפעילה הקואליציה, בקדנציה זו האופוזיציה תקבל מעט מאד משרות בוועדות.

בתוך כך פורסם היום (רביעי) כי בתום פגישה בין שר השיכון והשר המקשר בין הממשלה לכנסת זאב אלקין לחבר הכנסת אחמד טיבי, סוכם שהרשימה המשותפת תקבל את ראשות ועדת קידום מעמד האישה, בנוסף לתפקיד סגן יו"ר כנסת ו-2 מושבים בוועדת כספים.

במקביל ישנם דיווחים במערכת הפוליטית כי זאב אלקין הציג שלשום ליו"ר האופוזיציה יריב לוין ודוד ביטן את הועדות שיקבלו הליכוד. על פי הדיווחים הציע אלקין את וועדות הביקורת, המדע ומעמד האשה.

עם זאת, אלקין ציין בשיחתו עם השניים כי הרשימה המשותפת קודמת להם לבחור ועדה. אך בליכוד הביעו כוונה להילחם על וועדות אלו, למרות הסיכומים כאמור.

מוקדם יותר הבוקר דווח כי למרות התנגדותו העזה לממשלה, עמיחי שיקלי יתמוך בקואליציה ויצביע כחלק אינטגרלי מהקואליציה, וייערך תיאום בהצבעות שיהיו מנוגדות לדעותיו. כך בחוק האזרחות לדוגמא הוא יצביע עם הקואליציה.

התמורה שמקבל שיקלי היא שיבוץ בוועדות שונות בכנסת כחלק ממכסת חברי הכנסת של מפלגתו, 'ימינה'. בנוסף יזכה לחסינות מול ההכרזה כ'פורש', הכרזה שתסבך אותו פוליטית בעתיד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. העיקר שהם לא רצו אותם בקואליציה... הכל הצגה  (ל”ת)

    הם לא אמינים

    • העיקר ששיקלי לא רצה את הקואליציה. הכל הצגה.  (ל”ת)


  2. סער אדון אגו מוכן למכור אמא ואבא שלו העיקר להתנקם בביבי. זה שליח עם ישראל? זה נציג? זה עסקן למען יהודים? בושה וחרפה. חלאה. חולה נפש חולה אגו גועל נפש שיא הגועל. איך לעזזאל אשתו וילדיו סובלים בהמה משונה כזו כמו סער אלקין וכל מיני דרקים שאונסים עם ישראל למען אגו שלהם. מחריבים הכל אין ארץ ישראל אין עם ישראל אין תורת ישראל. יש הם. הם האמת הם הערך העליון הם בעצמם אלוהים. כן אלוהים אחרים  


;