1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

בכיר בליכוד: "לאט־לאט אנשים יבינו שהוא לא חוזר"

הפרשנית סימה קדמון מצטטת גורם בכיר בליכוד שמספר על תרעומת קשה שיש בקרב בכירים במפלגה כלפי נתניהו. לפי הדברים, בסיעה מבינים כי נתניהו הוא היחיד שמונע מהם את השלטון ובמפלגה כבר מחכים להדיחו

יחיאל גלאי, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 17:51

מתכוננים להדחה בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בטור שמפרסמת הבוקר (רביעי) הפרשנית סימה קדמון ב'ידיעות אחרונות' היא מצטטת מפי גורם בכיר בליכוד שאומר כי נתניהו כבר לא יחזור לכס השלטון. לפי הדברים שאומר הבכיר, אמנם אין מרד בליכוד, אך יש תרעומת קשה על נתניהו ומבחינת רבים שם הוא היחיד שמונע מהם את השלטון.

"לאט־לאט אנשים יבינו שהוא לא חוזר. הגיל שלו. הירידה הדרמטית בשיקול הדעת. הלשכה שהיא תת־רמה. ההחלטות שיותר ויותר עברו לבלפוריידה. בכל יום שיעבור הממשלה החדשה תקבל החלטות חדשות. המינויים הרבים, ישיבות הממשלה, הקבינט – כל אלה רק ידגישו את מה שלא היה קודם. וכשזה יקרה, יהיה הרבה יותר קל להחליף אותו כיו"ר הליכוד", מצטטת קדמון בכיר בליכוד.

עוד מצטטת קדמון מפי בכיר בליכוד: "הדבר היחיד שמפריד בין הליכוד לשלטון זה נתניהו. האינטרס הכי גדול של בנט, לפיד וליברמן, הוא אומר, זה שנתניהו יישאר באופוזיציה, כי זה מבטיח את המשך קיומה של הממשלה. כל עוד נתניהו נשאר – הממשלה הזו תחזיק אפילו ארבע שנים. כל נאום שלו רק מאריך את חייה, כי גם כשיש מחלוקות הם מסתכלים אחד על השני ונזכרים למה הם יחד". 

קדמון נחשבת לאחת מאנשי התקשורת שעומדים בראש חץ המאבק נגד שלטונו של נתניהו, והיא מצטטת מפי גורם בליכוד שאומר לה כי אמנם אין מרד בליכוד, "אבל יש שיח. אנשים מדברים. הוא עצמו נפגש עם חברי כנסת ושומע אותם. והשיח הוא שכמו שנתניהו אמר שלא יפסיד בבחירות והפסיד, עכשיו הוא אומר שהוא יחזור לשלטון ואולי הוא לא יחזור. מספרים שם על ראשי רשויות ופעילי ליכוד שמסתובבים במסדרונות הכנסת ממורמרים, מתוסכלים. זה תסכול ומרמור על מה שהיה: איך תוך זמן קצר מינתה ממשלת בנט־לפיד כל כך הרבה מינויים, בעוד שנתניהו לא טרח לדאוג להם כל השנים האלה".

לדברי קדמון, בכירי הליכוד שמתנגדים לנתניהו רושמים לעצמם ניצחון ראשון בדמות הרחקת הפריימריז למועד מאוחר יותר. כעת, כשהפופולריות של נתניהו עוד גבוהה, יקשה על מי מהם לגבור עליו, אך כאשר יחלוף הזמן ונתניהו ישכח באופוזיציה, יהיה הרבה יותר קל להדיחו.

בהתייחסה להצהרה המדינית שנשא נתניהו בתחילת השבוע בה תקף את מדיניות לפיד שלא להפתיע את ארה"ב עם פעולות באיראן, כותבת קדמון בשם גורם בכיר: "נתניהו צריך להתפלל שאיש לא יוציא לעולם את כמות המבצעים שהוא לא אישר רק בגלל שחשש – ברוב המקרים בצדק מתגובה אמריקנית".

לסיום היא כותבת: "אז אם מישהו שאל את עצמו אם נתניהו עומד להיות יו"ר אופוזיציה ממלכתי, הרי שהוא קיבל תשובה בימים האחרונים". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לכי לשון על הבטן נתניהו יחזור ובגדול  (ל”ת)


 2. שקרנית כמו כל השמאל  


  • כחבר מרכז ליכוד אני משתוקק שנתניהו יפול בגללו אין ממשלת ימין וכל הביביסטים העיוורים בתוך הליכוד ומחוצה לו פשוט עובדי עבודה זרה, תתמקדו בקידום האידיאולגיה לא האיש!! (ל”ת)

   עופר

 3. משאלת לב של עיתונאית  

  רואה חשבון

 4. שמענו ותחרד  

  משה זוכמיר

 5. עוד תתגעגעו ותחפשו איפה לדבר איתו.  

  המשקיפה

 6. קדמון מבשלת או מנסה לבשל משאלת לב, שלא בטוח שיש לזה בסיס ורגליים  (ל”ת)

  אחד מהעם

 7. ביבי  

  נ נח

  • ביבי היה, ביבי הווה, ביבי יהיה לתפארה (ל”ת)


 8. חחחחח מצחיק כל כך ....  (ל”ת)


 9. לא מספיק שזה מופיע ב"ידיעות"?  

  י

 10. תגובה  

  שכל עקום

 11. ביבי יחזור בגדול..  (ל”ת)

  סי

 12. קשקשנית  

  הילה

 13. הלוואי אמן ויישר כח לנפתלי בנט שעזר לכולם לצאת מההכחשה וההתמכרות  (ל”ת)

  מו

 14. מי הפחדן שכיבכול סיפר לקדמונית.ההזויה הזו שקר וכזב  

  דפנה

 15. תכל'ס הוא הראש ממשלה הכי טוב שהיה אם לדת לביטחון, לכלכלה , (לקורונה!)  (ל”ת)


 16. נתניהו הוא משהו מיוחד א''א לא יכנס לנעלים שלו.  (ל”ת)

  יוסף.

 17. האתר הזה שייך לידיעות אחרונות?  (ל”ת)


 18. שביבי ילך לבית חלאס הוא לא עושה כלום  (ל”ת)

  איציק

 19. מאמריה נוטפי ארס ושנאה לביבי  


 20. פשוט מצחיק  


 21. החרדים לעולם לא יפנימו שביבי לא חוזר...  

  שריר

 22. נתניהו יכול אז להקים מפלגה חדשה ולסוף את האהדה לשם  

  משה

 23. מהנדסי תודעה נמאסתם  

  אורח

 24. כתבה מגמתית שמטרתה לזרוע דמורליזציה  

  הרוב הדומם

  • הוא אלוף בלנאום לא בלהנהיג! (ל”ת)

   עופר אלישיב

;