1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הרמטכ"ל מעריך: ייתכן עימות נוסף ברצועה - בקרוב

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר בפגישתו עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן: "ישנו סיכוי סביר לעימות צבאי נוסף בעזה כבר בזמן הקרוב" | במהלך הפגישה הציג כוכבי בפניו גם דרכים למניעת נשק גרעיני מאיראן

צביקה סגל, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 22:13

בביקור בארה"ב אביב כוכבי עם ג׳ייק סאליבן אביב כוכבי עם ג׳ייק סאליבן צילום: דובר צה"ל

במסגרת ביקורו בארצות הברית, קיים היום (רביעי) הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, פגישה עם היועץ לביטחון לאומי של ארה״ב, ג׳ייק סאליבן. בפגישה דנו השניים באתגרים הביטחוניים האזוריים, בראשם ההתבססות האיראנית ברחבי המזרח התיכון והכשלים בהסכם הגרעין הנוכחי. לפי דיווח ב'כאן', במהלך פגישתו עם סאליבן, הבהיר הרמטכ"ל כי קיים סיכוי סביר לכך שבקרוב ייפתח עימות צבאי נוסף בעזה. לפי הדיווח, כוכבי הציג את לקחי מבצע 'שומר החומות' ברצועת עזה ואת הקשיים בתהליכי ההסדרה לאור כישלון השיחות בין מצרים לחמאס.

בפגישה השתתפו מתאם הבית הלבן למזרח התיכון וצפון אפריקה, ברט מקגורק ויועצת מיוחדת לנשיא לענייני הגנה, קארה אברקרומבי.

הרמטכ״ל צפוי להיפגש בשעות הקרובות עם ראש סוכנות הביון המרכזית (CIA) ויליאם ברנס ועם ראשת המודיעין הלאומי (DNI), אבריל היינס. הרמטכ״ל מציג בפגישותיו לאורך היום את הדרכים האפשריות למניעת יכולות גרעיניות צבאיות מאיראן.

מוקדם יותר היום נפגש הרמטכ״ל עם שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם, גלעד ארדן. הפגישה התמקדה בסוגיית הגרעין האיראני, ההתבססות האיראנית בזירה הצפונית וסוגיית הטילים המדויקים בלבנון.

בתוך כך, דנו השניים בצורך לאכוף ולממש באופן אפקטיבי את מנדט יוניפי"ל לאור תהליך חידוש המנדט באו״ם בהמשך השנה. הרמטכ״ל הדגיש כי מזה שנים איבדה מדינת לבנון את השליטה על מדיניות הביטחון שלה ומתעלמת לחלוטין מחובתה ליישם את החלטה 1701, כאשר ארגון הטרור חזבאללה מנהל בפועל את מדיניות הביטחון של לבנון.

אביב כוכבי עם ג׳ייק סאליבן אביב כוכבי עם ג׳ייק סאליבן צילום: דובר צה"ל

אביב כוכבי עם ג׳ייק סאליבן אביב כוכבי עם ג׳ייק סאליבן צילום: דובר צה"ל

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;