1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

פרצת הכניסה לישראל: כולם מגלגלים אחריות

אלפי ישראלים טסים למדינות אסורות דרך מדינה שלישית. בשובם, איש לא בודק דרכונם - והרשויות מגלגלות ביניהן אחריות. משרד הבריאות: "המשטרה אחראית". המשטרה: "מנהלת ההגירה אחראית". רשות האוכלוסין: "משרד הבריאות אחראי". מחדל נתב"ג

יענקי פרבר, י"ד תמוז תשפ"א 24/06/2021 10:44
תגיות:

הפקרות בלתי פוסקת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

המחדל בנתב"ג: לפני שלושה שבועות פורסם תחקיר, שלפיו נוסעים ישראלים מבקרים ביעדים אסורים לטיסה ("מדינות שחורות") וחוזרים מבלי שהרשויות בישראל יודעות היכן ביקרו.

התרגיל עובד כך: נוסע ישראלי שרוצה לבקר ב"מדינה שחורה" מזמין כרטיס טיסה ליעד ביניים, לדוגמה יוון, ומשם לוקח טיסה נפרדת לרוסיה, למקסיקו או לכל יעד אחר שמוגדר כ"שחור". בחזרה לארץ הנוסע פועל באותה דרך, בשני כרטיסי טיסה שונים - וכך בעצם הוא יוצא ליוון וחוזר מיוון בהגדרה. כך פורסם ב"ישראל היום".

בכניסה לארץ, אף אחד לא בודק את החותמות בדרכון של אותו ישראלי. כך קורה שהרבה אנשים מצהירים שהם חזרו מאותו יעד ביניים, ובכך הם פוטרים את עצמם מבידוד אף על פי שבפועל ביקרו במדינה שכל מי שחוזר ממנה מחויב בבידוד.

למרות הפרסום ב"ישראל היום", עדיין לא נעשה שינוי בתהליך הכניסה בנתב"ג, והדרכונים של הנוסעים שנכנסים לארץ לא נבדקים.

בעבר, כשמדינות הוגדרו כ"ירוקות" או "אדומות", היה צוות של אנשי רשות האוכלוסין בשירות משרד הבריאות, שתחקר נוסעים שחזרו לארץ. כרגע הצוותים הללו לא קיימים, ועם תנועה כל כך ערה כמו שאנחנו רואים בימים האחרונים בנתב"ג, ספק אם יצליחו לבדוק את הדרכונים של עשרות אלפי הנוסעים שעוברים בנתב"ג מדי יום. מחר יישבר שיא נוסף כאשר בנמל התעופה יעברו יותר מ־30 אלף נוסעים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;