1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

מכה קשה לקואליציה: ח"כים ערבים מסרבים לתמוך בחוק האזרחות

ברקע הניסיון לשכנע את רע"מ לתמוך בו, חברי הכנסת הערבים בקואליציית השינוי מודיעים באופן נחרץ כי יתנגדו לחוק האזרחות: "הוא חייב לעבור שינוי, הוא לא יכול להמשיך להיות מפלה" | שבוע הבא הוא צפוי לעלות להצבעה - האופוזיציה תיחלץ לעזרה?

יאיר כלפה, י"ד תמוז תשפ"א 24/06/2021 12:43

"חוק גזעני" עבאס במטה המפלגה בליל הבחירות עבאס במטה המפלגה בליל הבחירות צילום: פלאש 90

לאחר שדחו את ההצעה של האופוזיציה לתמוך בחוק יסוד ההגירה, היום (רביעי) בקואליציה סופגים מכה קשה, לאחר שחברי כנסת ערבים הביעו התנגדות לחוק האזרחות.

הראשון הוא השר לשיתוף פעולה אזורי עיסוואי פריג׳, שכבר אמר לפני מספר ימים כי הוא לא שלם עם חוק האזרחות במתכונתו הנוכחית, אך כעת מצהיר כי הוא יתנגד לו גם במחיר של איבוד משרתו.

"החוק שמונע איחוד משפחות הוא חוק גזעני", אמר פריג׳ בראיון ל'כאן ב', המשויך למפלגת 'מרצ' שנמצאת בקואליציה. "אני פוסל אותו אפילו במחיר של וויתור על תפקיד שר.

בנוסף, חברת הכנסת אבתיסאם מראענה מ'העבודה', שאמרה כי תלך לפי מה שיקבעו במפלגה, אמרה שהיא נגד חוק האזרחות: "הוא חייב לעבור שינוי, הוא לא יכול להמשיך להיות כ"כ מפלה וגזעני".

"ליהודים מותר ולערבים אסור. עם חוקים כאלה כמו חוק הלאום וחוק האזרחות - היהודים הם גזע עליון. אין קשר לביטחון ישראל", הוסיפה.

ואם פריג׳ ומראענה לא מספיקים לראשי הקואליציה, גם ברע"מ ישנו קושי בלגייס את חברי הרשימה לתמיכה בחוק. בימים האחרונים הח"כים מקבלים הודעות מהרבה אנשים שנפגעים מחוק האזרחות, וקוראים להם להתנגד.

בקואליציה מקווים כי האופוזיציה הימנית תיחלץ לעזרה, ותעזור להם להעביר את החוק שצפוי לעלות בשבוע הבא להצבעה במליאה, אך האחרונים כלל לא ממהרים להצהיר זאת, ואף חלקם אומרים שיתנגדו לכך כדי לגרום להפלת הממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שתיפול הממשלה מהר בעזרת השם ויפה שעה אחת קודם.  (ל”ת)

  ישראל.

 2. אל דאגה עד ההצבעה יעשו אותו ראש ממשלה חליפי והוא יחתום כמו בובה  (ל”ת)

  צבי

 3. הסכנה שימכרו אותנו לערבים, העיקר להשאר בממשלה  

  ה' יעזור

 4. את חיה במדינה יהודית, מטומטמת.  (ל”ת)


;