1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

עצוב: אביו המאמץ של האברך ז"ל שנהרג באסון הטריבונות - מדבר

הרב משה וייס, אביו המאמץ של האברך אליהו קרפל ז"ל, ההרוג השלישי באסון הטריבונה בגבעת זאב, סיפר אחרי הלוויה על הנסיבות שהובילו לאימוץ אליהו ז"ל | בנה חיים כיהודי גאה בישראל, בעל צדקה בהצנע לכת. כואב מאוד מה שקרה. הוא יחסר לנו מאוד | צפו בדבריו הנרגשים

יוסי שטארק, י"ד תמוז תשפ"א 24/06/2021 16:58

צפו בדברים המצמררים הרב משה וייס הרב משה וייס צילום: צילום מסך

הרב משה וייס, אביו המאמץ של האברך אליהו קרפל ז"ל, ההרוג השלישי באסון הטריבונה בגבעת זאב, סיפר היום (חמישי) אחרי הלוויה על הנסיבות שהובילו לאימוץ אליהו ז"ל.

הרב וייס גולל בשיחה עם 'חדשות 12' את מה שהתרחש בשנות ה-90: "כשאנחנו באנו לאוקראינה בשנות ה-90 המוקדמות, כדי לשקם את הקהילות היהודיות בלבוב, קייב, חמלניצקי - אליהו ז"ל היה אחד ממאות ילדים, שלמרות שבמשך עשרות שנים מנעו מהם לנהל חיים יהודיים, הם הוכיחו צימאון גדול לחיות כיהודים ולעלות ארצה.

"זכינו להקים את המוסד 'מכון לציון ברינה' שאליהו למד בו והיה ילד מצטיין, מתוק וחביב", נזכר ר' משה. "הוא למד עברית תוך כמה חודשים. מבריק בכל תחום".

הוא ספד לאליהו ז"ל ואמר: "הוא בנה חיים כיהודי גאה בישראל. למד תורה, בעל פרנסה ובעל צדקה בהצנע לכת. כואב מאוד מה שקרה. הוא יחסר לנו", סיים האב שאימץ אותו בנימת כאב.

מוקדם יותר היום דווח ב'בחדרי חרדים' על הרוג נוסף באסון הטריבונות בחצר חסידות קרלין סטולין בערב חג השבועות: האברך ר' אליהו קרפל ז"ל מחסידי קרלין סטולין בביתר עילית שנפצע קשה באסון ומאז אף התעורר והחל לדבר עם סובביו, היום נפטר לפנות בוקר לבית עולמו לאחר שמצבו הידרדר במהירות והוא בן 39 בפטירתו. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי ר' אליהו היה מתחת לפרנצ'עס שם נפצע קשה, מאז התעורר כאמור ואף שחרר עם סובביו את אשר אירע, ביום שלישי בבוקר החל לפתע מצבו להידרדר לאחר זיהום חמור שהתפשט בגופו, רבים התפללו לרפואת אליהו בן מאריא אך למגינת לב מערכות גופו קרסו והוא השיב את נשמתו ליוצרה. 

המנוח יליד אוקראינה שהתקרב לחצר חסידות קרלין סטולין בעזרת השליחים של החסידות באוקראינה במסגרת מוסדות קירוב לבבות "לציון ברינה" שמפעיל האדמו"ר מקרלין במדינות חבר העמים, הוא עלה כנער צעיר מלבוב שבאוקראינה והפך לחסיד מן המניין, בארץ התגורר בביתר עילית והיה יושב ולומד, לפרנסתו עסק בין היתר בתיווך דירות. 

כזכור, באסון הנורא בקרלין נהרגו הנער מאיר יחיאל מיכל גלויברמן ז"ל בן ה-13 מגבעת זאב והאברך הצעיר הרב מרדכי בנימין רובינשטיין ז"ל מירושלים וכעת ל"ע הרוג שלישי האברך ר' אליהו קרפל ז"ל. כמו כן הציבור נקרא להתפלל לרפואת דוד צבי בן ליבא שעדיין זקוק לרחמי שמים מרובים. עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שוב פעם בבקשה מה שם האב  (ל”ת)

    דוד

;