1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

דאגה: נגיף קורונה התגלה במערכת הביוב העירונית

לאחר תקופה יחסית די ארוכה ללא שליטה של נגיף קורונה בצל מבצע החיסונים הנרחב, בימים האחרונים נרשמת התפרצות של נגיף קורונה | דאגה באשקלון מתוצאות בדיקת מי השפכים של העיר

אהרן מילר, י"ד תמוז תשפ"א 24/06/2021 20:49

תחלואה סמויה צינור ביוב. אילוסטרציה צינור ביוב. אילוסטרציה צילום: Chen Leopold/Flash 90

משרד הבריאות יצא היום (חמישי) בהודעה מיוחדת וחריגה לציבור כי במעקב ובבדיקות לזיהוי תחלואה סמויה במי שפכים שנערך לאחרונה באשקלון, אותרו סימנים להימצאותו של וריאנט הודי של נגיף הקורונה. תוצאה זו מעלה חשש כי תושבים בעיר נדבקו בנגיף.

במשרד הבריאות ביקשו להודיע כי מי שסובל מאחד או יותר מהתסמינים הבאים: חום, שיעול, קשיי נשימה וחולשה או כל מי שיש חשד מסיבה כלשהי שנדבק במחלה מתבקש להגיע ולהיבדק בהקדם, כדי למנוע התפרצות קורונה בעיר.

יודגש כי ישנם מוקדי התפרצות שונים, בהם ישנם מאומתים ואילו באשקלון מספר המאומתים נמוך ביחס לממצאים שנוטרו בביוב. על כן, "אנו מבקשים מהציבור להישמע להנחיות וללכת להיבדק לאבחון תחלואה ובכך למנוע את ההתפרצויות" אמרו במשרד הבריאות.

בהודעה מיוחדת של עיריית אשקלון נאמר כי בעקבות הימצאות של וריאנט הודי של נגיף הקורונה במערכת הביוב שמנוקזת בעיר אשקלון בימים האחרונים, קיים בסיס לחשד של התפשטות תחלואה סמויה בעיר.

עוד הודגש כי אין קשר בין מערכת המים לביוב ולכן אין חשש להידבקות באמצעות מי שתייה.

בהודעה לתושבים נאמר כי על מנת למנוע התפרצות של המחלה בקרב תושבי העיר, עיריית אשקלון בשיתוף משרד הבריאות פועלים לגילוי מוקדם של הדבקה בנגיף על ידי הקמת מתחם בדיקה ברחבי העיר, בנוסף למוקדי הבדיקות של קופות החולים בעיר.

בעירייה הבהירו כי לרשות התושבים כאמור גם מוקדי הבדיקות של קופות החולים, והתושבים מתבקשים לגשת ללא הפנייה או הרשמה ולעבור בדיקה. גילוי מוקדם ימנע הדבקות נרחבות ותחלואה שעלולה להיות קשה בחלק מהמקרים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תפסיקו לבלבל את המוח! אתם יודעים כמה וירוסים ובלגן אפשר למצוא בביוב! דיייייי  (ל”ת)

    מי

  2. סתם מפחידים אותנו  

    מאיר

;