ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
בפתיחת כולל תורת יוסף

הגר"מ צדקה: "באים לכוללים לביקורות, רוצים להצר צעדינו"

במעמד הפתיחה לכולל 'תורת יוסף' בבית הכנסת 'היזדים' בהשתתפות גדולי ישראל דיבר הגר"מ צדקה בכאב על הגזירות של הממשלה החדשה "הם רוצים לסגור לנו את בתי המדרשות אבל אנחנו נעשה ההיפך ונרבה את התורה"

הגר"מ צדקה: "באים לכוללים לביקורות, רוצים להצר צעדינו"
פתיחת כולל 'תורת יוסף' בירושלים צילום: יעקב כהן

אמש (רביעי) נערך בירושלים מעמד רב רושם של פתיחת כולל 'תורת יוסף' לאברכים מצטיינים. מעמד הפתיחה התקיים בביהכנ"ס 'היזדים', בית הכנסת שממנו יצאה תורה והוראה לרחבי תבל בשיעוריו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל והכולל נקרא ע"ש ולזכרו.

במעמד השתתפו גדולי ישראל. הראש"ל הגר"י יוסף, הגר"מ צדקה ר"י פורת יוסף גאולה, הגר"ב שמואלי ר"י המקובלים נהר שלום, ראב"ד ת"א הגר"ז כהן, רב ביהכנ"ס וראש הכולל הגר"י שרגא, הגר"ב שרגא רבה של שכונת הגבעה הצרפתית ועוד.

ראש הישיבה הגר"מ צדקה עמד בדבריו על נושא הביקורות באחרונה בישיבות והכוללים שהחלו עם כינונה של הממשלה החדשה: "בכל הדורות היו גזירות לבטל את התורה וגם בדורינו רוצים הרשעים להצר את רגליהם של לומדי התורה. באים לישיבות ולכוללים ובודקים כל אברך וכל בחור אם הוא נמצא. כתוב בספרים כשיש גזירה רוחנית אנחנו צריכים להתחזק ולכן העצה היא להרבות תורה, הם רוצים לסגור לנו את בתי המדרשות אבל אנחנו נעשה ההיפך ונרבה את התורה וזה מה שעושים כאן הערב ובזכות זה יתבטלו כל הגזירות הרעות נגד התורה". סיים הרב בכאב.

הראש"ל הגר"י יוסף הדגיש בדבריו את חשיבות פתיחת הכולל ע"ש מרן זצ"ל דווקא בביהכנ"ס 'היזדים', במקום שבו מרן היה מרביץ תורה והלכה במשך עשרות שנים ומשם לכל רחבי תבל.

צפו בגלריה של הצלם יעקב כהן

הרב משה צדקה היזדים הרב יצחק יוסף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד