1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הנהג הערבי בעט בפניו של הנוסע החרדי

ארגון חוננו הגיש ערר למשטרה בעקבות סגירת תיק חקירה נגד נהג אוטובוס, אשר תקף באלימות נוסע חרדי שביקש לעלות ולנסוע עמו לייעדו. התיק נסגר ללא שנעשו בו פעולות חקירה כלשהן, אך נפתח מחדש בעקבות הערר | עו"ד בלייכר מארגון חוננו: "מדובר בתלונה על אירוע חמור ביותר, לא ברור למה נסגרת ללא חקירה"

צביקה סגל, כ' תמוז תשפ"א 30/06/2021 15:42

מדוע נסגרה החקירה? ממתינים לאוטובוסים. אילוסטרציה ממתינים לאוטובוסים. אילוסטרציה צילום: Sarah Schuman/Flash90

משטרת לב הבירה בירושלים החליטה לסגור באפון תמוה תיק חקירה נגד נהג אוטובוס שתקף נוסע חרדי באלימות ומנע ממנו לעלות על האוטובוס. הנוסע פנה לארגון חוננו, שהגישו ערר למשטרה על סגירת התיק וכן דרשו לפתוח מחדש בחקירה. בעקבות הערר, המשטרה חידשה את תקיפת התקרית.

המקרה אירע בערב ל"ג בעומר האחרון, כאשר הנוסע בעל החזות החרדית עמד בתחנת אוטובוס בבנייני האומה בירושלים וחיכה לעלות על אוטובוס לעבר העיר צפת. כאשר הגיע לתחנה האוטובוס המבוקש, עלתה עליו אישה נוספת שעמדה במקום. כאשר ביקש הנוסע החרדי לעלות אחריה סירב הנהג, בן המיעוטים, להעלות אותו לאוטובוס.

הנוסע פנה אל הנהג והיסב את תשומת ליבו כי יש עוד מקומות ישיבה באוטובוס, אך הנהג המשיך בסירובו. לפתע, ללא התראה מוקדמת, בעט נהג האוטובוס בפניו בעוצמה רבה. הנוסע שעמד באותה העת על המדרגה העליונה, נפל לאחור מכל המדרגות, וברגע האחרון הצליח לתפוס במעקה ובכך לא ליפול אל הכביש. אולם הנהג לא הסתפק בכך, ירד לעבר הנוסע ההמום וחנק אותו ביד אחת בעזרת האצבע והאגודל. רק כאשר אדם נוסף שהבחין במתרחש רץ לעבר המקום, חדל הנהג ממעשיו.

מיד לאחר מכן הזמין הנוסע משטרה, שהגיעה למקום ולקחה את פרטי הנהג, ובהמשך הגיש תלונה נגד הנהג בתחנת לב הבירה שבירושלים. אלא שלגודל הפתעתו המשטרה סגרה את התיק מבלי לבצע חקירה פלילית. בהודעת המשטרה שקיבל המותקף נכתב כי "התקבלה החלטה לסגור את התיק ללא ביצוע חקירה פלילית, מהעילה: נסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות לפתיחה בחקירה שכן מדובר באירוע שההליך הפלילי אינו מסגרת מתאימה לבירורו".

בעקבות החלטת המשטרה הגיש עו"ד חיים בלייכר, המייצג את הנוסע מטעם ארגון חוננו, ערר למשטרת לב הבירה כנגד סגירת התיק. לאחר פניית כתבת גל"צ הודיעה לה המשטרה כי התיק נפתח מחדש, אולם טרם נמסרה הודעה רשמית לעו"ד ולנפגע.

לדברי עו"ד בלייכר: "מדובר בתלונה על אירוע חמור ביותר. אירוע שבו נהג אוטובוס ציבורי תוקף אדם בעוצמה לעיניי כלל ציבור הנוסעים, ואף מנסה לחנוק אותו. לא ברור אפוא כיצד תלונה כל-כך חמורה נסגרת ללא חקירה. אנו מבקשים מהמשטרה לפתוח את תיק החקירה ולהביא להעמדה לדין של הנהג התוקף".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם הגשת התלונה במשטרה נפתחה חקירה ובהתאם לנסיבות החליט קצין החקירות הממונה מתוקף סמכותו על סגירת התיק. ערר שהוגש לאחרונה התקבל ותיק החקירה נפתח מחדש וימשיך להיחקר במקצועיות הראויה"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה תגידו על מי שיחשוב כאילו מקבל ההחלטה במשטרה הוא טינופת ממש כמו הנבג  (ל”ת)

  גדעון ארליך

 2. דיייייייייייייי די להפקרותתתתתתתת הזאת דייייייייייייייי דם יהודי לא הפקררררררררררר לאן הגענו???????????????  (ל”ת)


 3. יש אלפי נושרים חרדים  

  שריר

 4. במקום שהשוטר יתן לנהג סטירה וישבור לו את השניים סוגרים תיק??? תביעה אזרחית מיד!!!!  (ל”ת)


 5. תגובה חסרת כל תוכן של המשטרה. כדאי לבדוק האם הקצין עצמו אינו "בן מיעוטים"...  (ל”ת)

  ד.

 6. הנהג הזה פוטר לאלתר? אם לא - חובה לפרסם את שם החברה הממשיכה להעסיקו, שזהו זלזול נפשע באחריות לחיי הנוסעים.  (ל”ת)


 7. דם חרדים ה-פ-ק-ר  (ל”ת)


 8. משטרה מרקיבה - חיבים להוציא את הרקובים מהר  (ל”ת)


 9. כך תפעלו  

  פיני

;