1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ח"כית בימינה: "קריאות הגוועלד של החרדים מגוחכות"

בעקבות ההתקפות מצד החרדים כלפי ממשלת השינוי, חברת הכנסת עידית סילמן מ'ימינה' טענה כי לא תהיה פגעה ביהדות, וכי קריאות הגוועלד של החרדים מגוחכות: "אני מציעה לכולם להירגע ולא להתרגש מההצגה הזאת" | בנוסף טענה: "התנהלות סביב החקירה הממלכתית במירון היא הפגיעה בזהות היהודית"

יאיר כלפה, כ"ב תמוז תשפ"א 02/07/2021 13:26

פגיעה ביהדות? אשר מוצא מהוועדה המסדרת אשר מוצא מהוועדה המסדרת צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

ברקע הכעס כלפיה וכלפי מפלגתה מהציבור הסרוג, היום (שישי) חברת הכנסת עידית סילמן מ'ימינה' מגיבה לחשש כל החרדים על האפשרות שממשלת השינוי תיפגע בזהות היהודית.

סילמן, שעלתה לכותרות בתור יו"ר הועדה המסדרת, שם מתרחשות מהומות בזמן האחרון, התייחסה לחשש של המגזר החרדי ונציגיו, לפיו ממשלת השינוי תפגע ביהדות, וטענה כי החשש מגוחך.

אני באמת כבר לא מבינה מה הביקורת של החרדים כלפינו", אמרה סילמן בראיון ל'ידיעות אחרונות'. "האמירות האיומות שלהם מעידות בעיקר על אובדן עשתונות בעיניי".

היא המשיכה ואמרה: "חברי הכנסת החרדים הם לא העיקר אלא הציבור ששלח אותם. כל קריאות הגוועלד של החרדים הן מגוחכות. הסטטוס קוו יישמר ולא תהיה פגיעה בתקציבי הישיבות והאברכים".

"אני מציעה לכולם להירגע ולא להתרגש מההצגה הזאת שנועדה לצרכים פוליטיים בלבד", הוסיפה יו"ר הקואליציה ויו"ר הועדה המסדרת.

"במה הם מאשימים אותנו, בפגיעה בזהות היהודית?", שאלה וסיפרה, 'אני הגעתי בשישי בצהריים לאבו־כביר לעזור למשפחות שיקיריהן היו באסון. אני יכולה להגיד שההתנהלות סביב החקירה הממלכתית במירון היא הפגיעה בזהות היהודית".

סילמן התייחסה לאי כניסתם של המפלגות החרדיות לקואליציה: "למה הם לא נכנסו לקואליציה? שאלה מצוינת. אני גם שואלת אותם למה הם לא עושים את זה".

"אי אפשר לצעוק מבחוץ, אפשר להיכנס לקואליציה ולדאוג לציבור שלהם באמת", סיכמה ורמזה על כך שהם לא יכולים לדאוג באמת לחרדים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כן, הם ידאגו לנו  

  מיקי

 2. גם הרפורמים טוענים "יהדות"....  (ל”ת)


 3. למדה לשקר כמו הבוס שלה. 1- מה עם הדרת החרדים מהוועדה לבחירת דיינים. 2- מה עם ההסכמה שלהם שקריב יהיה ראש ועדת החוקה.3-מה עם דברי ליברמן שיתנה תקציבים עם לימודי ליבה .4- מה עם חוק הגיוס שלא מוסכם על החרדים ומחוקקים אותו בכפיה..לסיכום שקרים זה הקו החדש של ימינה שהלכה שמאלה  (ל”ת)

  שלמה

 4. מגוחכת היא והממשלה ההזויה הזאת, לא מתביישת עוד לדבר, מה זאת אומרת שלא תהיה פגיעה  

  צבי

 5. זו ממשלת מיעוט, שמהדירה את רוב העם שהוא ימני, אז מי מגוחך פה  (ל”ת)

  יואל

 6. מינוי רפאורמי יור ועדה חוק ומשפט זה לא פגיע ביהדות  (ל”ת)

  יוסי

 7. קודם תתחילי עם כיסוי ראש ואח"כ תתקדמי לדבר על דתיים  (ל”ת)

  אליהו

 8. הממשלה הזאת מאוחדת בשני דברי נגד ביבי ונגד התורה מעבר לזה גורנישט  (ל”ת)

  מרקו

;