1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

לפני שבת: הרב דרוקמן נועד עם ח"כית מימינה

למרות שהתנגד לכניסתה לממשלת השינוי, זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן נועד עם חברת הכנסת עידית סילמן מ'ימינה' - כשהאחרונה הגיעה כדי לעדכן בהתפתחויות חוק האזרחות | מטרתה: לשכנע אותו להפעיל לחץ על הח"כים בימין

יאיר כלפהכ"ג תמוז תשפ"א 03/07/2021 20:51

משבר חוק האזרחות הרב חיים דרוקמן הרב חיים דרוקמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת ההצבעה על חוק האזרחות בשני הקרוב, אתמול (שישי) הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית והרב הרוחני של מפלגתו של סמוטריץ', נפגש עם ח"כית מ'ימינה'.

הרב דרוקמן, כך על פי הדיווח ב'חדשות 12', נועד עם יו"ר הקואליציה עידית סילמן. השניים שוחחו על חוק האזרחות, כאשר האחרונה עדכנה אותו בהתפתחויות סביבו.

מטרתה של סילמן היא לגרום לרב דרוקמן להפעיל לחץ על חברי הכנסת באופוזיציה בכלל, וב'ציונות הדתית' בפרט, שיתמכו בחוק, שכן כרגע לקואליציה אין רוב להעבירו.

בסוף השבוע האחרון, מפלגת 'מרצ', החברה בקואליציית השינוי, הודיעה כי חברי מפלגתה יצביעו נגד חוק האזרחות, למרות שבכך הם מסכלים לחבריהם את העברת החוק. הודעתם מגיעה לאחר שכמה ח"כים במפלגה הביעו את התנגדותם לחוק.

"אם חוק האזרחות יגיע לכנסת, מרצ תתנגד לו", נמסר מטעם המפלגה. "זה חוק שמפלה אוכלוסייה על בסיס גזעי, שבא לעולם בחטא. מרצ עתרה נגד החוק לבג"צ בעבר ותצביע נגד כאמור במידה ויובא להצבעה".

הודעתה של 'מרצ' שמה סוף לאפשרות של הקואליציה להעביר את החוק לבדה. בעקבות כך, בקואליציה מקווים שהאופוזיציה הימנית, שתומכת בדרך כלל בחוק, כן תעזור להעבירו.

אך למרות זאת, ראשי האופוזיציה הימנית כלל לא מראים כי הם מתכוונים להציל את הקואליציה, ובתחילת השבוע שעבר הם הצהירו כי אם הקואליציה תעביר את חוק יסוד ההגירה, בקריאה טרומית, הם יסכימו לתמוך בהארכת הוראת השעה של חוק האזרחות - בחודשיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוצפה שעוברת כל גבול  


 2. כשהייתה ההתנתקות  


  • צבועים ומושחתים 


  • זה משנה כי הם רוצים להמחיש מה שטענו מראש שיקרה בקואליציה שתלויה בשמאל ובערבים. אז אם לא היתה דרך אחרת, אתה צודק. אבל הימין הציעו חוק טוב יותר. אז אומרים להם: תצביעו בעד החוק שהצענו, ובינתיים נסכים להארכה של חודשיים. לא יתכן שידרשו מהאופוזיציה לקיים להם את הקואליציה הבעייתית הזאת. אם חברים בקואליציה יכולים להצביע נגד, אז ימינהוסער יכולים לפחות להימנע בהצעת החוק של הימין - ואז הוא יעבור. (ל”ת)

   ד.

 3. הפגישה  

  דוד

  • הרב נוהג בדרך ארץ, יודע להגיד לא. בצורה מכובדת. (ל”ת)


 4. חוצפה  

  שי

 5. שהרב דרוקמן התחנן לפניה לא לתמוך בממשלת הזדון היא לא רצתה לשמוע בקולו ועכשו היא לא מתביישת לבוא ולבקש.חוצפה .הוא היה צריך לזרוק אותה מכל המדרגות.אשה כזאת עם התנהגות פרועה כזאת בכנסת עדיף שתשב בביתה ולא תתעסק בפוליטיקה  (ל”ת)

  שלמה

 6. מעזי פנים ומעזות פנים  

  אבי

  • אתה חצוף אמיתי. הרב דרוקמן הוא ת"ח ובעל מידות מעולות. מוטב תחזור בך כעת, כי "המבזה ת"ח אין לו רפואה למכתו" - ולא כתוב בשום מקום איזה צבע כיפה אמור להיות לו. בניגוד לדבריך אכולי השנאה, הרב דרוקמן מעולם לא "שנא חרדים" והוא מלא אהבת ישראל. האופציה החליפית אז היתה שתוקם ממשלה עם החרדים ובלי הציונות הדתית - כפי שקרה בעבר שהחרדים היו בפנים והשאירו בחוץ אץ הציונות הדתית - ואף אחד לא בכה ש"השאירו אותם לגורלם"... מוטב להפסיק עם הפלגנות הזאת. (ל”ת)

   ד.

  • מוחה על ביזוי חמור של ת"ח עצום, גאון ובעל מידות טרומיות! 

   משה

  • הרב דרוקמן צדיק גדול  (ל”ת)

   עומר שאול

  • אני מוחה בך הרב דרוקמן תח ענק  (ל”ת)


 7. אין גבול לרוע נכנסים לממשלה בניגוד להוראה של הרב וקוראים לו שיעזור להם כשצריכים  (ל”ת)

  חיים

 8. איזו אווילות. היא חושבת ש"היא" תשפיע על הרב דרוקמן לומר להם מה לעשות?... ובכיוון הפוך לרצונו? אם חברי ב"קואליציה" שלהם יכלים להצביע נגד החוק הזה, אז יתכבדו חברי ימינה וסער לפחות להימנע בהצבעה על החוק של הימין - ואז יהיה לו רוב. בינתיים תהיה הארכה לחודשיים של החוק הזמני. טוב מאד.  (ל”ת)

  ד.

 9. תתביישו לכם..  


;