1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

העיתונאית תוקפת את שר הדתות: "אמירות מעליבות"

לאחר ששר הדתות מתן כהנא טען כי היהדות היא הגורם המשסע מאז הקמת המדינה, העיתונאית סיוון רהב-מאיר ביקרה את הראשון: "73 שנים שהיהדות היא מה שמחבר בנינו" | בנוסף התייחסה לכך שכהנא צרח על הח"כים החרדים: "הוא לעולם לא יצעק ככה על מיכאלי"

יאיר כלפהכ"ג תמוז תשפ"א 03/07/2021 22:07

"הכל חלק מהפילוג הנורא?" מתן כהנא במליאה מתן כהנא במליאה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ברקע העימותים בינו לבין חברי הכנסת החרדים, אתמול (שישי), שר הדתות מתן כהנא ספג ביקורת מצד עיתונאית בכירה, לאחר נאום שנאם במליאה.

העיתונאית סיוון רהב מאיר התייחסה לנאומו של כהנא לפני כמה שבועות בכנסת, שבו טען כי מאז הקמת המדינה היהדות היא גורמת לשסע בחברה הישראלית. רהב טענה שלא רק שהוא טועה, אלא שההפך הוא הנכון.

'73 שנים שהיהדות היא הגורם לשסע וקיטוב במדינת ישראל', צעק שם כהנא על חברי הכנסת החרדים", כך כתבה רהב בטורה ב'ידיעות אחרונות', "הבטיח כמובן לשנות הכל מן היסוד, כאן ועכשיו".

היא עקצה: "את הסובלנות והפתיחות הרבה שהוא מפגין בימים אלה כלפי רע"מ ומרצ, הוא לא מפגין כלפי ש"ס. הוא לעולם לא יצעק ככה על מרב מיכאלי, שיש להניח שיש לו מחלוקות גם איתה. על ש"ס אפשר".

"כהנא תקף את קודמיו כאילו עשו רק 'חילול השם'. בלי אבל, בלי הסתייגות. עד שהוא הפציע, הכל כלום. אז אולי צריך לומר את המובן מאליו: 73 שנים שהיהדות היא מה שמחבר ומאחד בינינו", טענה רהב.

"גם אם יש מה לתקן בממסד, נבנתה פה מערכת סטטוס קוו של כשרות, קבורה, נישואים ועוד. ומה עם הרבנים הראשיים הנערצים הרב עוזיאל, הרב הרצוג, הרב עובדיה יוסף, הרב ישראל מאיר לאו, הרב מרדכי אליהו?", שאלה.

העיתונאית המשיכה: "הכל חלק מהפילוג הנורא? מה עם רבני ערים ויישובים מצוינים, ורבניות מעולות, שעובדים ממש כעת במסירות נפש ברחבי הארץ? כמה רבנים עורכים חופות, או להבדיל הלוויות, בשעות לא שעות?".

"כמה אנשי חברה קדישא עבדו במסירות נפש בשנת הקורונה הזו? לפעמים לא האמירות הבוטות מעליבות, אלא דווקא המשפטים המנוסחים היטב", סיכמה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כהנא , בנט , ודומיהם  

  רוני

  • אלתיתאמאם 


 2. עכשיו הוא בצד הנכון אז יש לו ביטחון להקיא את כל מה שעולה על רוחו - עוד נוכל  (ל”ת)

  סימה

  • בושה לאנושות 


  • השתמש וזרוק 


 3. סיון שכחה בכוונה את הרבנים קוק, ניסים, גורן, שפירא ולהבדיל אלף אלפי הבדלות מצגר ?  (ל”ת)


 4. סיון קבעה שהם מעולים. כמו שר הבריאות ליצמן המעולה ? חחחחחח... תרשי לי לגחך.  (ל”ת)


  • מי ממן אותך (ל”ת)

   מרקו

 5. צביעות  


 6. סיון היא שופר של דרעי. מה אפשר לצפות משופר ?  (ל”ת)


  • ימין שופר שמאל לגיטימי ??? (ל”ת)


 7. שלי נעלייך מעל רגלייך ונגבי את החלב שעל שפתייך. מי את שתצאי כנגד שר הדתות רבי מתן כהנא שליט'א אלוף משנה אשר הוא וחבריו חירפו נפשם להגנת היהדות, העם והמולדת בשעה שאת ישבת במזגן והתלבטת אם לאכול במבה רגילה או אדומה ?  (ל”ת)


  • תקרא מה היא כתבה... 


  • יהדות זה נושא לויכוחים רבים ופילוג רב. קח לדוגמא את הקטטות בפוניבז'. את הדרת הרפורמים האמריקאים . את הקטטות המילוליות בין הרבנים יצחק ואלבז. את הדרת נשות הקוקטייל. את מה שקורה בין האדמור מגור לגאון שאול אלתר. את הויכוחים הרבים בין יתד לפלס . את הויכוחים בין בן גוריון לחזון איש. היהדות מביאה להמון ויכוחים ופילוג. רבי מתן כהנא שליט'א שר הדתות ואלוף משנה צדק בכל מילה.  (ל”ת)


  • ואלה קוקוריקו (ל”ת)

   מרקו

  • טיפש 

   [email protected]

  • שר דתות רמאי שקרן ונןכל - אתם כמוהו עופו מפה 

   דפנה

  • נו שוין... ודרעי אמר היום ברוך שאמר במזגן. אפשר לחשוב...  (ל”ת)


  • מעניין אם הייתה מגיב ככה לראש הממשלה שלי מנסור עבס לא טעה ר' חיים שליט"א שאמר מזרחי (הכוונה לימינה)הרס הכל ויהרוס הכל וכל הדורות הבאים שלהם הם רפורמים (ל”ת)

   חי

  • יהדות 


  • הוא לא מרים שום יד על תורת משה. הוא מרים יד על סוחרי ומושחתי הדת וזאת מצווה גדולה.  (ל”ת)


 8. עיתונאית  

  זוזו

  • אתה אפילו לא בדיחה  (ל”ת)

   מרקו

 9. מעשה שטן  

  יורה דיעה

 10. הוא שייך לאג"נדה של הכיפות הסרוגות המינאטוריות שמאז ומעולם שונאים חרדים בגלל אידאולגיות שקשורות לציונות והאם המדינה היא ראשית צמיחת גאולתינו ועל כך שהחרדים לא מסכימים עם זה שמדינה חילונית היא ראשית צמיחת גאולתינו  (ל”ת)

  שלמה

 11. לא כל תגובה צריך להעלות  

  אריאל

 12. צודקת  

  צבי

 13. חחחחחההההה  

  טוביה

 14. הפוליטיקה הישראלית היא גועל נפש  

  מג"ן

 15. מה חשבת שהוא יותר טוב מבנט  

  לוי

 16. מתן כהנא  

  קרדאי

 17. עוד אפס מאופס  

  יפה מאוד

  • קצת בלבלו אותנו כל מיני עסקנים זוג ח׳. אין קידוש השם גדול יותר בימינו מאשר להיות חייל קרבי ובנפילתם הם עולים לדרגת קדושי עליון.  (ל”ת)


;