ו' תמוז התשפ"ד
12.07.2024
תרועות, שופרות ו"יחי, יחי, יחי"

ברביעי: יצחק הרצוג יושבע לנשיא • הלו"ז המלא

ביום רביעי הקרוב ייערך בכנסת טקס השבעת הנשיא בכנסת במחלקת האירועים והטקסים של הכנסת פרסמו את הלו"ז המלא | 7 מתחמי אירועים, 3 תרועות כבוד, 2 תוקעי שופרות, 120 ח"כים שיריעו "יחי, יחי, יחי"

ברביעי: יצחק הרצוג יושבע לנשיא • הלו"ז המלא
הרצוג בנאום הניצחון צילום: Yonatan Sindel/Flash90

במשכן הכנסת נשלמות ההכנות לקראת אירועי הצהרת האמונים של הנשיא ה-11, יצחק הרצוג, אשר יתקיימו ביום רביעי הקרוב, כאשר לקראת השעה 17:00, כחצי שעה מפתיחת הישיבה המיוחדת של מליאת הכנסת, יזמין יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, את הנשיא הנבחר, יצחק הרצוג, להניח את ידו על התנ"ך ולהצהיר אמונים. בתום ההצהרה, יתקעו שני רבנים מהרבנות הצבאית בשופרות, יו"ר הכנסת יקרא: "יחי נשיא מדינת ישראל", וחברי הכנסת והקהל הרב ביציעים ישיבו: "יחי, יחי, יחי".

הנשיא הנבחר יצחק הרצוג והנשיא היוצא ראובן ריבלין יישבו לצדי יו"ר הכנסת. היושב ראש ינאם, אחריו הנשיא היוצא יישא דברי פרידה ואז ידבר הנשיא הנבחר. מקהלת הילדים "מורן" תשיר את השיר "חלומות" ותחתום את הישיבה בשירת "התקווה".

היום החגיגי ייפתח בשעות הבוקר בחלוקת פרחים לבנים עשויי משי לחברי הכנסת, לענידה על דש בגדיהם. בשעה 16:00, יגיע הנשיא הנבחר לרחבת וייל בכנסת, מלווה בשיירת אופנועים ופרשים. יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי, מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ, מנכ"ל הכנסת גיל סגל, קצין הכנסת ניצב יוסי גריף וראש אגף טקסים ואירועים, ליאת שמעוני-קוניצקי.

יקבלו את פניו ומשני צדי השטיח האדום ינופפו בדגלים ויריעו לו קבוצות בני נוער, אשר בחר הרצוג לשתף באירועי ההשבעה: חברי פרויקט "פותחים עתיד" של הסוכנות היהודית שמטרתו לסייע לילדים בפיתוח דימוי עצמי חיובי להגיע להישגים בלימודים ולנהל חיים עצמאיים כבוגרים, וכן ילדות וילדים שעלו זה לא מכבר לישראל מכל רחבי תבל.

עם הגעת הנשיא הנבחר, משמרי הכבוד של משמר הכנסת ושל צה"ל ידגלו את נשקם ותרועות חצוצרה יישמעו. 45 נגני תזמורת צה"ל ינגנו את "התקווה". הנשיא הנבחר הרצוג יסקור את משמרי הכבוד, ויונפו נס הנשיא ונס יו"ר הכנסת לצד דגלי הלאום. טקס קבלת הפנים ייחתם בהנחת זרים לרגלי הגלעד לזכר מערכות ישראל.

בשעה 16:30 תתקיים הישיבה המיוחדת להצהרת האמונים של נשיא המדינה הנבחר בפני הכנסת, ולאחריה: טקס הרמת כוסית לכבוד הנשיא הרצוג בטרקלין שאגאל במשכן, במהלכו יעניק יו"ר הכנסת ח"כ לוי לנשיא הרצוג את מדליית "המלך דוד" של האומן מארק שאגאל. יו"ר הכנסת יעניק גם לנשיא המדינה היוצא, ראובן ריבלין, שי הוקרה: תמונה של משכן הכנסת עשוי חוטי תיל, מעשה ידי האומן נועם ליפשיץ. במהלך הטקס ישיר הזמר קובי אפללו את השירים "תפילה" ו"מכתב לאחי" בליווי גיטרה ופסנתר. בסופו, יוזמנו האורחים ללחוץ את ידו של הנשיא בטרקלין המזרחי של המשכן ולברך אותו.

בשעה 19:30 בערך צפויים נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל לעזוב את משכן הכנסת, כשהם צועדים על שטיח אדום, אשר משני צדיו מסדר משמר הכנסת.

נשיא המדינה בוז'י הרצוג ראובן ריבלין כנסת ישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד