1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הרופאים הצילו את חייה של תושבת הר נוף, והיא גמלה במחווה מיוחדת

בת 98 התאוששה מיד לאחר החלפת מסתם בצנתור בשערי צדק | הד"ר שטיפל בה: "יותר ויותר פעולות שבעבר היו מתבצעות בניתוח לב פתוח מבוצעות כיום בצנתור מה שמאפשר טיפול מוצלח גם בגילאים מופלגים מאוד"

אהרן מילר, כ"ו תמוז תשפ"א 06/07/2021 20:55

בגיל 98 אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שערי צדק

בחסדי שמיים בוצע בהצלחה החלפת מסתם לבבי בצנתור לבת 98 ביחידת הצנתורים של שערי צדק. הגב' ג. תושבת שכונת הר-נוף שבירושלים בת 98, אישה צלולה ועצמאית, אושפזה במחלקה הפנימית, בשל אי ספיקת לב שגרמה להצטברות מים בריאות וכתוצאה מכך לדלקת ריאות וקוצר נשימה.

ילדיה, נכדיה ונינה סבבו סביב מיטתה והצוות הרפואי במחלקה עשה את המיטב כדי לסייע לה בטיפול בתרופות. לתמונה נכנס מנהל יחידת הצנתורים החדש בשערי-צדק, ד"ר דני דביר, רופא בעל ניסיון עשיר רב שנים ומוניטין בינלאומי בטיפול צנתורי בחולים מורכבים וקשישים. הבירור הראה כי קיימת בעיה קשה באחד ממסתמי הלב.

המטופלת הועברה למחלקה הקרדיולוגית וכבר למחרת בוצעה לה החלפת מסתם בפעולת צינתור מדוייקת בהרדמה מקומית בלבד. בחלוף מספר שעות כבר חשה הטבה משמעותית והיא התאוששה. כחלוף יממה נוספת היתה המטופלת בביתה בריאה ושלמה לשמחתה ולשמחת כל בני משפחתה.

המטופלת כתבה מכתב נרגש לצוות הרפואי בו היא מציינת בהתרגשות כי עברה בשלום את מאורעות סטלין והצליחה, נלחמה נגד הנאצים ושרדה, עלתה לארץ באניית מעפילים שכמעט והוטבעה על ידי האנגלים... ולבסוף זכתה לגדל דורות של ילדים, נכדים, נינים ובני נינים. היא מאושרת כי ד"ר דביר משערי-צדק היה שליח טוב להציל אותה פעם נוספת בגילה המופלג.

והיא לא הסתפקה במכתב התודה המיוחד שמסרה לרופא בתום האשפוז ושולחת בכל ערב שבת ברכה אישית מיוחדת לרופא שהציל את חייה. בני משפחתה מספרים השבוע כי האמא מתפקדת באופן מיטבי, ״חבל שלא ביצענו זאת לפני מספר שנים... היא קיבלה את החיים שלה במתנה מחדש״.

ד"ר דני דביר אמר על הטיפול: "יותר ויותר פעולות שבעבר היו מתבצעות רק בניתוח לב פתוח מבוצעות כיום בצנתור מה שמאפשר טיפול מוצלח גם בגילאים מופלגים מאוד. טיפול צנתורי בחולים קשישים בגילאים המתקרבים למאה מחייב ניסיון רב על מנת לבצע את הפעולה בזריזות וללא סיבוכים. יותר ויותר פעולות שבעבר היו מתבצעות בניתוח מבוצעות כיום בצנתור מה שמאפשר טיפול לב לא פולשני גם בגילאים מופלגים מאוד. בעבר הלא-רחוק לא ניתן היה לטפל בקשישים בגילאים מתקדמים שכן הטיפול היה מבוצע בדרך כלל בניתוח דבר שלא רצוי לבצע בגילאים מתקדמים. אנחנו שמחים לטפל בחולים המבוגרים ולהאריך ולשפר ככל שניתן את איכות חייהם.״

מערך הצנתורים בשערי-צדק הוא המרכז המוביל במדינת ישראל בתחום צנתורי המסתמים. מטפלים שם בכל חודש בעשרות רבות של חולים עם בעיות במסתמי הלב. טיפולים דומים בוצעו שם גם במטופלים נבחרים שחצו את גיל 100 וכמעט תמיד עם תוצאות טובות.

בתוך כך, לפני מספר ימים פעולה מתקדמת וייחודית של השתלת מסתם בצנתור, בביצועו של דר דני דביר בשערי-צדק, שודרה לכנס בינלאומי גדול במזרח הרחוק. מדובר בכנס המסתמים הגדול המתקיים בכל שנה בסין בהשתתפות רופאים מכל העולם. מרכזים רבים בעולם לומדים מהניסיון של הצוות בבית החולים שערי-צדק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שתזכה לרוץ לקבל את משיח צדקנו!  (ל”ת)


;