1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

נחשף: הדרישות של רע"מ שהוצגו לממשלה

לאחר שבמפלגה האיסלאמית הודיעו כי המשבר נפתר לאחר יממה של מגעים, הבוקר נחשפה רשימת הדרישות שהוצגו למזכיר הממשלה - בין היתר: מימוש מיידי של הסדר איחוד המשפחות והקמת הועדה שתביא הצעות להכרה בישובים בנגב | יו"ר הסיעה: "נהיה עדים להחלטות משמעותיות"

יאיר כלפה, ג' אב תשפ"א 12/07/2021 10:57

הטבות מרחיקות לכת כפר ערבי (אילוסטרציה) אילוסטרציה צילום: באדיבות המצלם

אחרי שהתפתח משבר בקואליציה אתמול, כשרע"מ איימו שלא יצביעו במליאה, הבוקר (שני) נחשפה רשימת הדרישות שהציגו אתמול במפלגה האיסלאמית למזכיר הממשלה.

הדרישות, על פי הדיווח ב'גלי צה"ל', הם בין היתר: מימוש מידי של הסדר איחוד משפחות מול השרה איילת שקד, קביעת סטנדרטים לדיור מוזל לצעירים ערבים והקמת הועדה שתביא הצעות להכרה בישובים בלתי מוכרים נוספים, בעיקר בנגב.

עוד מהרשימה: צעדים מעשיים ליישום החוק שמבטיח ייצוג לערבים בשירות המדינה, מנגנון שישפר את הקשר של הח"כים של רע"מ עם השרים, הפסקת מתן קנסות והתרעות בניה ביישובים בהם אין תכנית מתאר ומנגנון שאמור להגביר אישורי הקמת פרויקטים חדשים במגזר.

טרם ידוע אם רשימת הדרישות, שנחשפה בחלקן, התקבלו על ידי הממשלה, אך יו"ר סיעת רע"מ חבר הכנסת וליד טאהא רמז כי בימים הקרובים יתגלו החלטות משמעותיות לחברה הערבית, שכן שם לרצות את בוחריהם.

"בתום יום גדוש מגעים, וכשותפים לקואליציה", סיכם יו"ר הסיעה ווליד טאהא לקראת חצות והמשיך, "הגענו להסכמות בנוגע ליישום מיידי של שורה של החלטות מההסכם הקואליציוני של רע"מ".

"בנוסף להחלטות אחרות שקשורות לחברה הערבית. בימים הקרובים נהיה עדים להחלטות משמעותיות בסוגיות רבות הקשורות לחברה הערבית", הוסיף.

כאמור אתמול, רע"מ איימה היום על הקואליציה שלא תצביע עמה. במפלגתו של מנסור עבאס זעמו על כך שהם מקדמים את מה שחשוב לממשלה, בעוד הממשלה לא מקדמת את מה שחשוב להם וסוכם עמם בהסכמים הקואליציוניים.

סיבה נוספת שגרמה להם להביע את זעמם, הם ככל הנראה הדיווחים כי חלקים בקואליציה מקיימים מגעים עם 'הרשימה המשותפת', על כך שהאחרונה תהיה רשת ביטחון לקואליציה בהצבעות צמודות.

בעקבות המשבר שנוצר, הממשלה מיהרה להקדים את אישור העברת הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב ממשרד ראש הממשלה, למשרד הרווחה, שהייתה אמורה להתבצע בעוד שבועיים.

לאחר מכן, הרשות לפיתוח בדואים הכריזה כי ביטלה שישה צווי הריסה של בתים בדואים בלתי חוקיים בנגב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ותנו לי להפתיע אתכם, גם עם ביבי זה היה קורה. להישען על מפלגה ערבית בין בשמאל ובין בימין היה מוביל לאותו הדבר. מסיבה אחת מאוד פשוטה, למפלגה הזאת יש אפשרות לפרק את הממשלה כי בלעדייה אין לממשלה רוב. אז זה לא משנה מי בשלטון, זה לא משנה איזה ראש ממשלה מכהן, כל עוד ולקואליציה אין רוב כל מפלגה בין מר"צ לליברמן יכולים לכופף את הממשלה.  (ל”ת)


 2. אפוא מנדלבליט אפוא התנועה לאיכות השלטון איך שותקים מול השוחד והשחיתות הזאת  

  צבי

  • לא מדובר בחרדים ו/או ימין, אז הכל כשר למהדרין (ל”ת)

   ארקדי

 3. אברמוביץ. הציבור שונא אותו  


;