1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ליברמן מתנגד ליוזמת 'ימינה': לא אחריג אף מגזר

לאחר שפורסם כי ב'ימינה' פועלים לביטול קיצוץ הקצבאות לילדים סרוגים, ובכך להפלות אברכים חרדים, שר האוצר, שהודיע היום שהוא דוחה בחודשיים את גזרתו, לא מתכוון להחריג אף מגזר | במפלגתו של בנט ממשיכים להתעקש, ומפעילים לחצים שכן תהיה החרגה למגזר הדתי-לאומי

יאיר כלפה, ה' אב תשפ"א 14/07/2021 23:24

לקראת עימות? אילוסטרציה. למצולמים ולישיבה אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים ולישיבה אין קשר לכתבה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

סערת סבסוד הצהרונים לבני אברכים: למחרת הדיווח אודות כוונת 'ימינה' להחריג את המגזר הדתי לאומי מהגזירה, שר האוצר אביגדור איווט ליברמן מבהיר כי הוא לא מתכוון להחריג אף מגזר. כך פורסם הערב (רביעי) ב'כאן 11'.

שר האוצר, שהחליט לדחות בחודשיים את הקיצוץ במעונות לילדי האברכים, הודיע שהוא מתכוון להוציא לפועל את התוכנית לפועל כמו שהיא, למרות שמפלגתו של בנט מקדמת יוזמה להחריג אברכים ששירתו בצבא, כך שהסרוגים לא יפגעו.

ב'כאן 11' פורסם שלמרות הודעתו של בנט, מפלגתו של בנט מתכוונים להמשיך להפעיל לחצים על החרגת האברכים הסרוגים בגזרתו של ליברמן, שאליה מתנגדים הישיבות במגזר הדתי-לאומי.

בהודעה שפורסמה מטעם רוב ישיבות 'הציונות הדתית', הללו מכריזות כי הן נגד היוזמה של 'ימינה' להחריג את האברכים הסרוגים בביטול הסבסוד ודורשים לבטל את הגזירה לכל האברכים באשר הם, גם החרדים.

"כפי שהודגש במכתבנו לראש הממשלה", ציינו במכתב של 'איגוד ישיבות ההסדר' והמשיכו, "אנו דורשים לבטל את הפגיעה הקשה באברכים ובכל עולם התורה על כל סוגיו, ללא הבדל מגזרים או צבעי כיפה".

ישיבות הציונות הדתית שלחו בסוף השבוע האחרון מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, שבו הם קראו לו לפעול לביטול המהלך שמוביל שר האוצר ליברמן, שפוגע כאמור גם באברכים שלהם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דוברמן הכלב גם כך לפיד הרשע הוריד את קצבאות הילדים מה נשאר להוריד  (ל”ת)

  אוהב ישראל

 2. הוא הבוס של בנט ובנט היס מן שלו  (ל”ת)

  שלמה

 3. אז תכלס הוא לא שונא רק חרדים מה לנו כי נלין  (ל”ת)

  מצחיק

 4. ומה בנט יעשה? יילך לבחירות ולא יעבור את אחוז החסימה?  

  מירי

 5. מחלוקת בין הגנבים והרמאים, שני נוכלים  (ל”ת)

  צבי

 6. בקיצור.בנט ראש ממשלה רק בתואר.ולא יכול לעשות כלום  (ל”ת)

  ראש ממשלה בובה

 7. איך הוא יכול להעביר חוקים על דעת עצמו?  


 8. הכל הצגה  (ל”ת)


 9. בנט לא יכנס עם ליברמן לעימות. ליברמן מחזיק את הממשלה הזאת ובנט ולפיד עם שיגאון גדלות של להיות ראש ממשלה. הם ייתנו הכל ויעשו הכל כדי להישאר בשלטון. גם אם ליברמן ידרוש להקים מחנות השמדה לחרדים הם יסכימו  (ל”ת)


 10. דוברמן יסולק לרוסיה  (ל”ת)


 11. זה לא צהרונים ולא קצבאות ילדים  

  הכתבה לא נכונה

 12. למזרוחניקים יש בעייה  

  שירה

;